Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 

Witamy na stronie parafii Chechło

Matka Chechelska

 

 

Chechło to niewielka miejscowość położona w Małopolsce tuż przy granicy z województwem śląskim, znana z osobliwości przyrodniczej jaką jest Pustynia Błędowska. Nazwa miejscowości wywodzi się prawdopodobnie od podmokłych łąk nazywanych kiedyś „chechłami”.

Parafia chechelska ma bardzo długą i bogatą historię. Już ok. 1280 roku obejmowała osiem wsi, a jej początki sięgają króla Bolesława Śmiałego.

 

Obecny budynek kościoła pochodzi z 1807 roku. Znajdujący się w barokowym ołtarzu głównym obraz przedstawia Najświętszą Maryję Pannę z Boskim Dzieciątkiem. Obraz nosi cechy wizerunku Matki Bożej Śnieżnej. Kult Matki Boźej w tym wizerunku ma bardzo długą tradycję.

 

Maryja jako ta, która zwyciężyła grzech, swoim wstawiennictwem przybliża nas do Bożego Miłosierdzia, pomaga nam przezwyciężać zło i dążyć do świętości. Błogosławiony Jan Paweł II zachęcał: “Zwracajcie się z ufnością do Maryi – Ucieczki Grzeszników (...)”.

 

 

Informacja dla parafian

kosciol

 Administracją strony parafii Chechło zajmują się parafianie.

Osoby chętne do zaangażowania się w tworzenie strony naszej parafii prosimy o kontakt poprzez e-mail:

parafiachechlo@wp.pl


JEŚLI KORZYSTASZ Z INFORMACJI NA TEJ STRONIE - ZAPYTAJ JAK MOŻESZ UCZESTNICZYĆ W BUDOWANIU TEJ STRONY - kliknij tutaj