Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

 

1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

 

2. Jeszcze raz zachęcam, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami. Zwróćmy uwagę na różne godziny Rorat w tym tygodniu. Powodem są spowiedzi w dekanacie.

 

3. Dzisiejsze ofiary składane do puszek przed kościołami w całej Polsce, także w naszej parafii przeznaczone są na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Nasza Pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za Wschodnią granicą naszego kraju m.in. w Donbasie na Ukrainie i na Syberii. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.

 

4. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

 

5. Przypominam, że do soboty do godz. 9.30 jest możliwość złożenia elektrośmieci na parkingu przed kościołem.

 

6. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece.

 

Do parafian

Drodzy Bracia i Siostry już po raz XXIV pod hasłem "Miłosierdzie jest jedno" zapłonie świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Stanie się ona w naszych rodzinach symbolem solidarności. z najbardziej bezbronnymi ofiarami ubóstwa. Wolne miejsce przy wigilijnym stole nie jest tylko pustym gestem, ale w tym symbolu zapalonej świecy jest mały człowiek - dziecko, któremu przyszliśmy a pomocą.

Każdy kto nabywa świecę, ma świadomość, że czyni coś dobrego. Płomień tej świecy, jest czytelnym znakiem realizacji miłości miłosiernej. Miłości, której potrzebują rodziny a w szczególności dzieci. Dzięki niej corocznie dożywiamy tysiące dzieci w szkołach i świetlicach, zapewniamy im pomoce edukacyjne oraz letni wypoczynek. Ponadto 10 groszy z każdej świecy w Polsce przeznaczone jest na pomoc dzieciom z zagranicy, w tym roku wsparciem zostaną objęte dzieci - ofiary konfliktu na Bliskim Wschodzie.

Patrząc na jej płomień podczas wigilii  możemy mieć satysfakcję, że pomogliśmy potrzebującemu dziecku.

 

7. Kiermasz - Szkoła.

 

 Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chechle zapraszają mieszkańców oraz gości na kiermasz świąteczny pt "W grudniową noc". Odbędzie się on w przyszły piatek tj 15 grudnia 2017r o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej w Chechle. W programie przewidziane są występy małych i dużych, spotkanie z Mikołajem oraz liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Będzie można zakupić coś pięknego i spróbować świątecznych wypieków. SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

 

8. Serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom Świątecznej Paczki.

 

9. Podziękowania: Kulik Barbara, Zenobia Ładoń, Grzegorz Hajduła, Jaworski Józef, Binek Małgorzata, Bożek Joanna, Jakub Musielak.

Ofiary złożyli: Krzysztof Habrzyk, Katarzyna i Karol Kula, Maria i Jan Białaś, Agnieszka i Robert Jaworscy, NN z ul. Hutniczej

 

 Zbawiciel, którego oczekujemy, niech błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia:

13 XII - św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych

14 XII - św. Jana od Krzyża (1542-1591), hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła

 

 

 

 

Informacja dla parafian

kosciol

 Administracją strony parafii Chechło zajmują się parafianie.

Osoby chętne do zaangażowania się w tworzenie strony naszej parafii prosimy o kontakt poprzez e-mail:

parafiachechlo@wp.pl


JEŚLI KORZYSTASZ Z INFORMACJI NA TEJ STRONIE - ZAPYTAJ JAK MOŻESZ UCZESTNICZYĆ W BUDOWANIU TEJ STRONY - kliknij tutaj