Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 

Jako Proboszcz, pragnę podziękować Wam za serce, którego delikatnej dobroci doznaję każdego dnia od wielu parafian. Dziękuję za zaufanie i otwartość na moją posługę. Chciałbym dla Was, w Imię Boga, zrobić jeszcze o wiele więcej, ale czasami jestem ograniczony w swoich możliwościach czasowych i materialnych. W tym roku brakło 27 tys. a przed nami perspektywa ostatniej części prac konserwatorskich przy kościele. Myślimy o cmentarzu — naprawa ogrodzenia, zadaszenie nad ołtarzem, kruszy się chodnik, zmiany wymaga oświetlenie prezbiterium świątyni. Podpisana została umowa z firmą Columbus Energy na wykonanie instalacji fotowoltaicznej wraz z wpłaconym 15 procentowym wkładem własnym parafii.. Dziś chcę skierować do Boga bardzo serdeczną modlitwę za Was, moich Parafian. Modlę się za gorliwych, aby byli jeszcze gorliwszymi; za obojętnych, aby zapałali miłością do Boga i bliźnich; za żyjących w nieprzyjaźni z Bogiem, aby się z Nim jak najszybciej pojednali; i za tych, którzy od Niego całkowicie odeszli, aby czym prędzej do Niego wrócili. Proszę również Naszą Panią Maryję Ucieczkę Grzeszników, aby ukazała na nowo każdemu z moich Parafian - Jezusa Chrystusa, Owoc swojego żywota, jako Jedynego Zbawiciela. Swoim zapracowanym, głęboko religijnym i pełnym przebaczającej miłości życiem Święta Rodzina pokazuje nam model rodziny skromnej, ale szczęśliwej, w której Maryja wszystkie „te sprawy" chowała w swoim sercu. Wpatrując się w Świętą Rodzinę z Nazaretu, odkrywamy pewien styl życia, który nie niszczy człowieka, lecz przede wszystkim go nobilituje. Jest to bowiem styl życia, w którym subtelnie łączą się sprawy boskie ze sprawami ludzkimi. To jest po prostu styl naszego zbawienia, naszej drogi do nieba. Brońmy tego stylu życia, pielęgnujmy go - promujmy rodzinę w każdych okolicznościach życia. Miejmy zawsze świadomość tego, że nasza droga do Boga wiedzie właśnie przez rodzinę. Spodobało się bowiem Bogu zbawiać nas w rodzinie, w tej wspólnocie życia, w której każdy z nas się rozwija i dojrzewa do pełni swego człowieczeństwa.

DAJMY JEZUSOWI CHRYSTUSOWIWIĘCEJ PRZESTRZENI W NASZYM SERCU

Bóg otwiera przed nami Nowy 2018 Rok. Ze strony Boga będzie to kolejny rok łask przewidzianych dla nas, przez nieskończone Jego Miłosierdzie. Bóg nam zawsze dobrze życzy i nieustannie nam błogosławi. Czy my także dobrze życzymy zawsze i wszystkim? Jeśli tak, to otwórzmy się w tym roku, jeszcze szerzej, na Boże łaski, przygotowane dla nas i dla naszych bliskich, dla naszych rodzin, dla naszej parafii, naszej Ojczyzny i świata. Dajmy Jezusowi Chrystusowi, jedynemu naszemu Panu i Zbawicielowi, więcej przestrzeni w naszym sercu, w naszym życiu i w środowisku zamieszkania i w pracy. Wraz z Nim wejdzie w nasze życie zdrowie, pomyślność, ład wewnętrzny i zewnętrzny, pokój i dobro. W tym duchu, życzę wszystkim moim Kochanym Parafianom oraz miłej rodzinie duchowej naszych gości, najpiękniejszego i najszczęśliwszego Nowego 2018 Roku. Bóg z Wami. Bądźcie zawsze w dłoniach Maryi!

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 31 grudnia 2017 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodzin: wnieśmy Boży pokój do naszych domów.

2. Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy o godz. (16:00.) chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski.

3. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będ sprawowane w porządku niedzielnym.

4. Od 50 lat 1 stycznia cały Kościół modli się o pokój na świecie.

5. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święta powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy Świętej o godz. (1700...).

6. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata, a w pierwszą sobotę miesiąca chcemy uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

7. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszam na Msz( Święte w porządku niedzielnym. Proboszcz parafii w Kluczach, Wójt Gminy Klucze, oraz GOK Kluczach zapraszają mieszkańców do udziału w orszaku Trzech Króli, który rozpocznie się o godz (10:00.). Mszą św.

8. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzeni Pańskiego.

9. W niedzielę 7 stycznia o godz. 20°° w programie Telewizji Polskiej będzie transmitowany Charytatywny Koncert Kolęd - Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo. Podczas koncertu prowadzony będzie zbiórka sms na rzecz ofiar wojny w Syrii i mieszkańców zniszczonego miasta Aleppo. Każdy z nas może się do niej przyłączyć wysyłając smsy. Natomiast do naszej świątyni zapraszam także tego dnia na koncert kolęd chóru mieszanego Ogniwo z Katowic na godz. 17:00. Już pierwsze kolędy zaprezentują podczas Mszy św. o godzi 16°° Zapraszam.

10. W parafiach trwają odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. Duszpasterze udają się do domów, aby we wspólnocie rodzin, w imię Chrystusa zanieść Boże błogosławieństwo. Odwiedziny te zechciejmy przeżyć jako akt religijny. Dom do tych odwiedzin niech będzie przygotowany ( nakryty białym obrusem stół, na nim woda święcona, krzyż, Pismo św., zeszyty z katechizacji). Uczyńmy wszystko, aby atmosfera naszego spotkania była podniosła, a jednocześnie miła i serdeczna. Podzielmy się swoimi spostrzeżeniami odnośnie funkcjonowania parafii mając na uwadze tak życie religijne, jak równie2 sprawy gospodarcze. Początek około godz. 9:00.Uprzejmie proszę o pojazd

wtorek- Hutki Kanki

środa – Skałbania

czwartek- Grabowska

piatek- Piaskowa, Plac Partyzantów

11. Msze św. Prasa. Podziękowania dla Grzegorza Hajduły i NN z Olkusza za prace porządkowe przy kościele.

12.. Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: • 2 I — święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.

Informacja dla parafian

kosciol

 Administracją strony parafii Chechło zajmują się parafianie.

Osoby chętne do zaangażowania się w tworzenie strony naszej parafii prosimy o kontakt poprzez e-mail:

parafiachechlo@wp.pl


JEŚLI KORZYSTASZ Z INFORMACJI NA TEJ STRONIE - ZAPYTAJ JAK MOŻESZ UCZESTNICZYĆ W BUDOWANIU TEJ STRONY - kliknij tutaj