Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacnia w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

 

2. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

 

3. W sobotę wieczorem przypada wigilia uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Dzisiaj urocz. Odpustowa w Cieślinie, a w przyszłą niedzielę w Jaroszowcu.

 

4. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąc Komunię św. Czas komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

 

5. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. nabożeństwo majowe w kościele o godz 18.00, wieczorem gromadzimy się przy kapliczkach.

 

6. Niech zmartwychwstały pan obficie błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

 

7. Podziękowania: Michał Dróżdż, Dariusz Klecko, Robert Jaworski, Aneta, Krzysztof, Igor Żmudka, Grzegorz Hajduła, oraz rodzice dzieci kl. trzeciej: Małżonkom Hofler, mał. Kulawik, mał. Wdowik, mał. Rudy, pań. Guzik, ponadto Danuta tarnówka, Katarzyna Piątek, Barbara Krawczyk, Łukasz Pałka, Łukasz Smętek, Marcin Tylec, Joanna Jagła, monice pacia za kwiaty do światyni.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

14 V - św. maciej (Iw), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik

16 V - św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

 

 

 

Informacja dla parafian

kosciol

 Administracją strony parafii Chechło zajmują się parafianie.

Osoby chętne do zaangażowania się w tworzenie strony naszej parafii prosimy o kontakt poprzez e-mail:

parafiachechlo@wp.pl


JEŚLI KORZYSTASZ Z INFORMACJI NA TEJ STRONIE - ZAPYTAJ JAK MOŻESZ UCZESTNICZYĆ W BUDOWANIU TEJ STRONY - kliknij tutaj