Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 

1. Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: "Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką". Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

 

2. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało.

 

3. XIX rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Sosnowcu jest szczególną okazją do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych, oraz wysłuchania specjalnego koncertu Piotra Kubika zat. WOLNOŚĆ, MIŁOŚĆ, NIEPODLEGŁOŚĆ z udziałem solistów, chóru i orkiestry symfonicznej. Sosnowiec. Plac Papieski. 16 czerwca godz. 17.00

 

4. Wśród wielu wydarzeń patriotycznych naszej diecezji szczególe miejsce zajmuje Sztafeta Niepodległości - wydarzenie biegowe upamiętniające ważne miejsca pamięci historycznej na terenie naszej diecezji. Sztafeta zdresowana jest do wszystkich a szczególnie do rodzin. Całość rozpocznie się Mszą św - 17 czerwca w Bydlinie o godz. 7.30 , a uroczyste zakończenie na rynku w Jaworznie.

 

5. Trwaja zapisy na Festiwal Życia w Kokotku. To tygodniowe plenerowe wydarzenie dla młodzieży w dniach od 2-8 lipca. Niezwykle bogaty program w którym ma swój udział także nasza diecezja. Droga młodzieży to dla was przepiękny czas aby w gronie swoich rówieśników przeżyć cudowne chwile. Chrystus zaprasza - Pójdź za mną.

 

6. Składam serdeczne podziękowania za okazaną pomoc: Michałowi Dróżdż, Tadeuszowi Druciakowi, Lucjanowi Płaszewskiemu, Krzysztofowi Żmudka, Ilonie i Krzysztofowi Guzy, Magdalenie i Łukaszowi Pałka, Dorocie i Marcinowi Rudy, Sebastianowi Krzeczowskiemu.

 

7. Niech Pan Jezus obficie wylewa swoje łaski na solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

11 VI - św. Barnaba (Iw.) uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych sw. Pawła, nazywany apostołem

13 VI - sw. Antoni z Padwy (1195-1231) portugalski franciszkanin, wybitny kaznodzieja i misjonarz, ogłoszony Doktorem Kościoła

14 VI - bł. Michał Kozal (1893-1943) wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej

 

 

 

 

 

Informacja dla parafian

kosciol

 Administracją strony parafii Chechło zajmują się parafianie.

Osoby chętne do zaangażowania się w tworzenie strony naszej parafii prosimy o kontakt poprzez e-mail:

parafiachechlo@wp.pl


JEŚLI KORZYSTASZ Z INFORMACJI NA TEJ STRONIE - ZAPYTAJ JAK MOŻESZ UCZESTNICZYĆ W BUDOWANIU TEJ STRONY - kliknij tutaj