Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

1. Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczymy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania so szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.

 

2. Wszystkich wybierających sie na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcam do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać mozliwości internetu.

 

3. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwości ze strony najbliższych.

 

4. O pielgrzymce i pielgrzymach, którzy w najbliższy poniedziałek przybywaja do nas z Pszczyny w liczbie 40 osób i proszę o możliwość skorzystania z prysznica.

 

5. Podziękowania: Grzegorz Hajduła, Michał Dróżdż, Seweryn Wdowik, Maciej Grzanka, a także rodzinie pani młodej za przygotowanie świątyni oraz otoczenia kościoła.

 

6. Została podpisana umowa z wykonawcą na prace konserwatorskie przy trzeciej części elewacji kościoła, ponadto czynimy starania aby stworzyć program konserwatorski na renowację posadzki świątyni.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

11 VII - św. Benedytk (ok. 480-547) ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy

 

12 VII - św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009) niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik

 

13 VII - święci Andrzej Świerad i Benedykt (X-XIw) polscy asceci, pustelnicy

 

 

Informacja dla parafian

kosciol

 Administracją strony parafii Chechło zajmują się parafianie.

Osoby chętne do zaangażowania się w tworzenie strony naszej parafii prosimy o kontakt poprzez e-mail:

parafiachechlo@wp.pl


JEŚLI KORZYSTASZ Z INFORMACJI NA TEJ STRONIE - ZAPYTAJ JAK MOŻESZ UCZESTNICZYĆ W BUDOWANIU TEJ STRONY - kliknij tutaj