PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 3 grudnia 2017 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

2. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość...". Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu.         W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym", a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk. 3. Udział we Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie o godz. 17:00 niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Dzieci przynoszą lampiony i uczestniczą w procesji na wejście.

4. Jutro, we wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy. Zapraszam na Mszę Świętą górników, emerytów, ich rodziny na godz. 9:00.Modlitwą obejmujemy solenizantki, wśród nich p. Barbarę Kulik dziękując za posługę na rzecz parafii.

5. W środę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Okażmy wiele serdeczności oraz dobroci naszym dzieciom.

6. W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratnia symbolizuje Niepokalaną. Msze Święte o godz. 9:00 i 17:00 Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcam do licznego udziału we Mszy Świętej, tym bardziej że dla naszej parafii to dzień rekolekcji.

7. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

8. Caritas diecezjalna - świece . 9. Zbiórka elekrtośmieci. 10. Plan rekolekcji.

11. Msze św. Prasa. Kalendarze. Ofiarę na prace konserwatorskie przy elewacji kościoła złożyli: Mieczysław Suberlak, Halina i Lucjan Płaszewscy, Małgorzata Binek, Krystyna, Julian Binek, Stanisław Sierka, Elżbieta, Janusz, Józefa Jaworscy, rodzina Majcherkiewicz - dotychczas łącznie 76 rodzin. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne podziękowania. Słysząc w ubiegłą niedziele na wizytacji kanonicznej w Jaroszowcu słowa ks. Jana, mam nadzieję że nie tylko w Jaroszowcu, ale także i w Chechle nie ma rzeczy niemożliwych do wykonania, - a planów i marzeń jest wiele, które z Bożym błogosławieństwem „waszą ofiarnością i pomocą realizujemy.

12. Tegoroczny wystrój adwentowy naszej świątyni to zasługa pań : Joanny Wozniczko, której pomagała Barbara Kulik i Anety Żmudka, której z kolei nieśli pomoc Magdalena Palska i Krzysztof Żmudka. Dziękuję rodzinie Joasi i pani Anety także za materialny wkład. Jeszcze słowa wdzięczności kieruję dzisiaj dla Haliny Gliwińskiej i Grzegorza Hajduły.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia niech Maryja Niepokalana oświeca każdą chwilę życia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM: • 7 XII - św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu i jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła zachodniego, patron pszczelarzy.

" Nie miłujemy językiem, ale czynem i prawdą "

Papież Franciszek ogłosił 19.11 1- szy Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji papież apeluje o czynne zaangażowanie w dzieła miłosierdzia na rzecz osób najbardziej ubogich i potrzebujących. Odpowiadając na apel Ojca Św. mamy możliwość podjęcia działań w ramach ogólnopolskiej inicjatywy " Tytka Charytatywna". Akcja polega na wypełnieniu papierowej tytki artykułami spożywczymi i środkami czystości. Na papierowej kartce ( tytce) zawarta została cała prosta idea inicjatywy. Tytki zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom w formie paczek świątecznych. Wypełnione tytki można przynieść do Kościoła do 15.12.2017

Zespół Caritas

Do Parafian

Drodzy Bracia i Siostry już po raz XXIV pod hasłem „Miłosierdzie jest jedno" zapłonie świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Stanie się ona w naszych rodzinach symbolem solidarności z najbardziej bezbronnymi ofiarami ubóstwa.

Wolne miejsce przy wigilijnym stole nie jest tylko pustym gestem ale w tym symbolu zapalonej świecy jest mały człowiek - dziecko , któremu przyszliśmy z pomocą.

Każdy, kto nabywa świecę, ma świadomość, że czyni coś dobrego. Płomień tej świecy, jest czytelnym znakiem realizacji miłości miłosiernej. Miłości, której potrzebują rodziny a w szczególności dzieci. Dzięki niej corocznie dożywiamy tysiące dzieci w szkołach i świetlicach, zapewniamy im pomoce edukacyjne oraz letni wypoczynek. Ponadto 10 groszy z każdej świecy w Polsce przeznaczane jest na pomoc dzieciom z zagranicy, w tym roku wsparciem zostaną objęte dzieci - ofiary konfliktu na Bliskim Wschodzie.

Patrząc na jej płomień podczas wigilii możemy mieć satysfakcję, że pomogliśmy potrzebującemu dziecku.

Ks. Tomasz Folga

Caritas Diecezji Sosnowieckiej

Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu

elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory,

komputery). Zbiórka będzie miała przy parkingu przed Kościołem16.12.2017 (sobota) do godziny 9:30wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego

przez parafię sprzętu, przez Green Office Ecologic).

Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do

szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne

projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie.