Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 3 grudnia 2017 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

2. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość...". Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu.         W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym", a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk. 3. Udział we Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie o godz. 17:00 niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Dzieci przynoszą lampiony i uczestniczą w procesji na wejście.

4. Jutro, we wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy. Zapraszam na Mszę Świętą górników, emerytów, ich rodziny na godz. 9:00.Modlitwą obejmujemy solenizantki, wśród nich p. Barbarę Kulik dziękując za posługę na rzecz parafii.

5. W środę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Okażmy wiele serdeczności oraz dobroci naszym dzieciom.

6. W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratnia symbolizuje Niepokalaną. Msze Święte o godz. 9:00 i 17:00 Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcam do licznego udziału we Mszy Świętej, tym bardziej że dla naszej parafii to dzień rekolekcji.

7. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

8. Caritas diecezjalna - świece . 9. Zbiórka elekrtośmieci. 10. Plan rekolekcji.

11. Msze św. Prasa. Kalendarze. Ofiarę na prace konserwatorskie przy elewacji kościoła złożyli: Mieczysław Suberlak, Halina i Lucjan Płaszewscy, Małgorzata Binek, Krystyna, Julian Binek, Stanisław Sierka, Elżbieta, Janusz, Józefa Jaworscy, rodzina Majcherkiewicz - dotychczas łącznie 76 rodzin. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne podziękowania. Słysząc w ubiegłą niedziele na wizytacji kanonicznej w Jaroszowcu słowa ks. Jana, mam nadzieję że nie tylko w Jaroszowcu, ale także i w Chechle nie ma rzeczy niemożliwych do wykonania, - a planów i marzeń jest wiele, które z Bożym błogosławieństwem „waszą ofiarnością i pomocą realizujemy.

12. Tegoroczny wystrój adwentowy naszej świątyni to zasługa pań : Joanny Wozniczko, której pomagała Barbara Kulik i Anety Żmudka, której z kolei nieśli pomoc Magdalena Palska i Krzysztof Żmudka. Dziękuję rodzinie Joasi i pani Anety także za materialny wkład. Jeszcze słowa wdzięczności kieruję dzisiaj dla Haliny Gliwińskiej i Grzegorza Hajduły.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia niech Maryja Niepokalana oświeca każdą chwilę życia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM: • 7 XII - św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu i jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła zachodniego, patron pszczelarzy.

" Nie miłujemy językiem, ale czynem i prawdą "

Papież Franciszek ogłosił 19.11 1- szy Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji papież apeluje o czynne zaangażowanie w dzieła miłosierdzia na rzecz osób najbardziej ubogich i potrzebujących. Odpowiadając na apel Ojca Św. mamy możliwość podjęcia działań w ramach ogólnopolskiej inicjatywy " Tytka Charytatywna". Akcja polega na wypełnieniu papierowej tytki artykułami spożywczymi i środkami czystości. Na papierowej kartce ( tytce) zawarta została cała prosta idea inicjatywy. Tytki zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom w formie paczek świątecznych. Wypełnione tytki można przynieść do Kościoła do 15.12.2017

Zespół Caritas

Do Parafian

Drodzy Bracia i Siostry już po raz XXIV pod hasłem „Miłosierdzie jest jedno" zapłonie świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Stanie się ona w naszych rodzinach symbolem solidarności z najbardziej bezbronnymi ofiarami ubóstwa.

Wolne miejsce przy wigilijnym stole nie jest tylko pustym gestem ale w tym symbolu zapalonej świecy jest mały człowiek - dziecko , któremu przyszliśmy z pomocą.

Każdy, kto nabywa świecę, ma świadomość, że czyni coś dobrego. Płomień tej świecy, jest czytelnym znakiem realizacji miłości miłosiernej. Miłości, której potrzebują rodziny a w szczególności dzieci. Dzięki niej corocznie dożywiamy tysiące dzieci w szkołach i świetlicach, zapewniamy im pomoce edukacyjne oraz letni wypoczynek. Ponadto 10 groszy z każdej świecy w Polsce przeznaczane jest na pomoc dzieciom z zagranicy, w tym roku wsparciem zostaną objęte dzieci - ofiary konfliktu na Bliskim Wschodzie.

Patrząc na jej płomień podczas wigilii możemy mieć satysfakcję, że pomogliśmy potrzebującemu dziecku.

Ks. Tomasz Folga

Caritas Diecezji Sosnowieckiej

Ogłoszenie

Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu

elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory,

komputery). Zbiórka będzie miała przy parkingu przed Kościołem16.12.2017 (sobota) do godziny 9:30wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego

przez parafię sprzętu, przez Green Office Ecologic).

Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do

szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne

projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie.

Informacja dla parafian

kosciol

 Administracją strony parafii Chechło zajmują się parafianie.

Osoby chętne do zaangażowania się w tworzenie strony naszej parafii prosimy o kontakt poprzez e-mail:

parafiachechlo@wp.pl


JEŚLI KORZYSTASZ Z INFORMACJI NA TEJ STRONIE - ZAPYTAJ JAK MOŻESZ UCZESTNICZYĆ W BUDOWANIU TEJ STRONY - kliknij tutaj