Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 

 ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20 maja 2018

 

 

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele. 

 

2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii. 

 

3. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. 

 

4. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. 

 

5. W sobotę pamiętamy o naszych mamach w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną. 

 

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dla naszej wspólnoty parafialnej w tym dniu przypada Uroczystośc I komunii św, godz.11:00. Otoczmy te dzieci, ich rodziców serdeczną modlitwą. W czwartek od godz 19:00 sakrament pokuty dla dzieci, także z rocznicy. Zapraszam również rodziców, chrzestnych i dziadków. 

 

7. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele o godz. (18:00.), a przy kapliczkach wieczorem. 

 

8. Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia. 

 

9. Przypomnienie ; Wiosenna Sesja Rekolekcyjna. Olkusz- 8-10 czerwca par. św Maksymilian Maria Kolbe. 

 

10. Msze św. Prasa. Podziękowania; Dariusz Kiecko, Marcin Tylec ,za kwiaty i prace przy otoczeniu kościoła: Ilona i Krzysztof Guzy, Marzena Radzięta, Magdalena Pałka, Agnieszka Kulawik, Danuta Tarnówka, Barbara Wdowik, Małgorzata Krzeczowska, Barbara Krawczyk, Dorota i Marcin Rudy, w świątyni Barbara Kulik, Halina Gliwińska

 

 W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 26 V — św. Filip Nereusz (1515-1595), włoski kapłan, apostoł Rzymu wprowadzający z powodzeniem nowe formy duszpasterstwa.

 

Informacja dla parafian

kosciol

 Administracją strony parafii Chechło zajmują się parafianie.

Osoby chętne do zaangażowania się w tworzenie strony naszej parafii prosimy o kontakt poprzez e-mail:

parafiachechlo@wp.pl


JEŚLI KORZYSTASZ Z INFORMACJI NA TEJ STRONIE - ZAPYTAJ JAK MOŻESZ UCZESTNICZYĆ W BUDOWANIU TEJ STRONY - kliknij tutaj