Ogłoszenia duszpasterskie

1. 1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.
  2. 2. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. 3. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.
  4. 4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  5. 5. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckiej zaprasza małżonków, katechetów, nauczycieli, młodzież oraz inne osoby do udziału w Studium Życia Rodzinnego. Studium umożliwia pogłębienie wiedzy dotyczącej małżeństwa i rodziny oraz uzyskania kwalifikacji doradcy Życia Rodzinnego. Zajęcia w Sosnowcu jeden raz w miesiącu przez 4 semestry.

6.. Niech jubilatów i solenizantów tego tygodnia ogarnia radość uczestnictwa w królestwie Bożym.

1. 7. W piątek Mszą św o godz. 9°° kończymy kolejny rok szkolny. Nie zapomnijmy, że nasze dzieci i młodzież kończąc rok szkolny kończą również kolejny w ich życiu rok katechizacji. Spowiedź i Komunia św. rodziców i dzieci oraz wychowawców niech będzie tym pięknym akcentem wieńczącym trud całorocznej pracy. Serdeczne podziękowania pani Dyrektor , nauczycielom, pani katechetce za trud włożony w nauczanie i wychowanie naszych dzieci i młodzieży. Z Bogiem rozpoczynamy kolejne wakacje. Zechciejmy dla Niego otworzyć serca. Sakrament Pokuty — Środa, Czwartek od godz. 17°°
  2. 7. Msze św. Prasa. Podziękowania; Lucjan Płaszewski, Krzysztof Żmudka, Michał Dróżdż, Michał Bieda.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM: • 21 VI — św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.

2. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem.

3. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią o godz. (18:00.).

4. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Godz.18:00. Proszę jak w latach ubiegłych przygotowanie ołtarzy , oraz pełną asystę . Zbiórka Służby Liturgicznej w środę po wieczornej Mszy św. 5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

7. Msze św. Prasa. Podziękowanie: Andrzej Krawczyk.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 5 VI — św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec.