CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 12 maja 2019

1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

3. Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13 dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństw o godzinie 19.00. Jutro zapraszam na nabożeństwo wynagradzające za profanacje wizerunku Matki Bożej.

4. W tym roku do pełnego udziału w Najświętsze Eucharystii przystąpi 8 dzieci. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się 16 czerwca.

5. Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.

6. Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieży Męskiej do Sanktuarium NMP Anielskiej  - 19 maja godzina 12.00.

7. Etap stabilizacji technicznej i technologicznej ołtarza. Wykonane prace: Powierzchnia ołtarza od frontu została oczyszczona z przemalowań i niepierwotnych nawarstwień. Całą struktura drewniana z tyłu ołtarza odmyta z wielowiekowego tłuszczu i brudu. Od frontu uzupełnione warstwą zapraw strukturę ołtarza. Przewidywane są równolegle prace stolarskie, mające na celu ustabilizowanie konstrukcji ołtarza, z jednoczesnym usunięciem dodanych napraw i renowacji niewłaściwych wzmocnień. Będzie usuwany materiał drewniany zarażony przez owady (drewnojady).

Zakończeniem etapu prac technicznych będzie impregnacja strukturalna drewna.

8. W czwartek – 9.05 – dzieci z naszej parafii, uczęszczające na zajęcia świetlicowe, były na pielgrzymce w Sanktuarium MB Szkaplerznej w Czernej. Zdjęcia z wyjazdu są w galerii.

9. Podziękowania: prace – Lucjan Płaszewski, Barbara Kulik, Halina Gliwińska, Zofia Porc, Wiesława Góral. Ofiara na renowację ołtarza: Tadeusz Kopczyk, Jolanta i Leszek Grzanka.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik;

16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez Kozaków, patron Polski.

TRZECIA NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA 5 maja 2019

1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

2. Przez cały tydzień biblijny pragniemy jako parafialna wspólnota pochylić się nad fragmentami Ewangelii św. Jana.

3. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcam do modlitwy o dary Ducha Świętego.

4. W środę przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski.

5. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej Maryjnej modlitwy codziennie o godzinie 18.00. Zachęcam do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

6. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić siew intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. W naszej parafii gościmy dzisiaj alumna naszego seminarium, który dzieli się z nami świadectwem wiary i powołania.

7. Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Centuria” przy Szkole Podstawowej w Chechle informuje, że w dniu 11 maja 2019 r. tj. w najbliższą sobotę od godziny 8.00 zostanie przeprowadzona w naszej miejscowości zbiórka złomu metalowego. Zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców o wykazanie dobrej woli i wsparcie naszej akcji. Prosimy o niewystawianie złomu przed posesje. Złom będzie odbierany osobiście przez przedstawicieli naszego klubu, indywidualnie z każdej posesji.

8. Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła zaprasza na wiosenną sesję rekolekcyjną, która odbędzie się w dniach 24-26 maja przy parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu.

Rekolekcje są przeznaczone dla wszystkich osób, które chcą pogłębić lub odnowić swoją wiarę. Zgłoszenia do poniedziałku 20 maja 2019 r. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej www.szkolazycia.info w zakładce filia Olkusz. Zapisy pod numerami: 697-608 -350 Agata, 602-769-952 Marzena.

Serdecznie zapraszamy! Ks. Arkadiusz Kajdas i organizatorzy.

9. Drogich solenizantów i jubilatów polecam opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.

10. Zapowiedzi: Monika Wasil i Patryk Krzywda par. Jaroszowiec, zap. II.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

6 V – św. Filip i św. Jakub, Apostołowie;

8 V – św. Stanisław (1030-1079), biskup krakowski, męczennik, główny patron Polski, przez św. Jana Pawła II nazwany „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”.