1. Gdy Chrystus przyjął chrzest od Jana w Jordanie, sam Bóg Ojciec dał świadectwo: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie". Każdy, kto przyjął sakrament chrztu św., staje się dzieckiem Bożym.

2. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta. Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

3. W przyszłą, niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Już dzisiaj zachęcamy do modlitwy w intencjach ludzi, którzy z różnych powodów opuścili swój rodzinny kraj i szukają lepszego życia na obcej ziemi.

4. Zmiana tajemnic różańca

5. Koncert kolęd po wieczornej Mszy św w wykonaniu chóru Ogniwo z Katowic. Serdecznie zapraszam.

6. Wizyta duszpasterska Pon. i Wt. ul. Ogrodzieniecka, Śr. od godz. 14 ul. Hutnicza przy kościele i domy z ulieśnej przy Stadionie, Czw. Hutnicza, Pt.Pustynna i Sob. Wiejska. Z perspektywy tych paru dni pragnę serdecznie podziękować za miłe i serdeczne przyjęcie podczas tegorocznej kolędy. W waszych domach spotykam się z wielką życzliwością. Szczególnie cieszy świadectwo wiary wielu z was. Dziękuję za staropolską gościnnośc i pomoc materialną, tak niezbędną do podejmowania dalszych inicjatyw gospodarczych. Niech Boże błogosławieństwo spocznie na Waszych domach i miejscach pracy.

8. Msze św.