Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 

1. Gdy Chrystus przyjął chrzest od Jana w Jordanie, sam Bóg Ojciec dał świadectwo: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie". Każdy, kto przyjął sakrament chrztu św., staje się dzieckiem Bożym.


2. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta. Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

 

3. W przyszłą, niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Już dzisiaj zachęcamy do modlitwy w intencjach ludzi, którzy z różnych powodów opuścili swój rodzinny kraj i szukają lepszego życia na obcej ziemi.

 

4. Zmiana tajemnic różańca

 

5. Koncert kolęd po wieczornej Mszy św w wykonaniu chóru Ogniwo z Katowic. Serdecznie zapraszam.

 

6. Wizyta duszpasterska Pon. i Wt. ul. Ogrodzieniecka, Śr. od godz. 14 ul. Hutnicza przy kościele i domy z ulieśnej przy Stadionie, Czw. Hutnicza, Pt.Pustynna i Sob. Wiejska. Z perspektywy tych paru dni pragnę serdecznie podziękować za miłe i serdeczne przyjęcie podczas tegorocznej kolędy. W waszych domach spotykam się z wielką życzliwością. Szczególnie cieszy świadectwo wiary wielu z was. Dziękuję za staropolską gościnnośc i pomoc materialną, tak niezbędną do podejmowania dalszych inicjatyw gospodarczych. Niech Boże błogosławieństwo spocznie na Waszych domach i miejscach pracy.

 

8. Msze św.