Ogłoszenia parafialne 27 maja 2018 r. NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

2. W czwartek, W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane jak w każdą niedzielę. O godzinie 11.00 zgromadzimy się w naszym kościele parafialnym i po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice naszej miejscowości, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który przyzna się do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” - powiedział Pan Jezus. Proszę o pełną asystę i wykonanie ołtarzy jak w latach ubiegłych.

3. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z procesją eucharystyczną o godzinie 18.00.

4. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a w pierwszy piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy, W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

5. Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe, a od piątku 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca pana Jezusa.

6. W piątek na nabożeństwo z procesją eucharystyczną o godzinie 18.00 zapraszamy zwłaszcza dzieci. Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka.

7. Niech Bóg Jedyny w Trzech osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

Podziękowania: Dariuszowi Klećko, Michałowi Dróżdż,Arturowi i Krzysztofowi Janiela, rodzicom dzieci klas III.

8. W tym tygodniu patronują nam:

29.05 – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych.

1.06 – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.