Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 
  1. 1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.
  2. 2. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. 3. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.
  4. 4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  5. 5. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckiej zaprasza małżonków, katechetów, nauczycieli, młodzież oraz inne osoby do udziału w Studium Życia Rodzinnego. Studium umożliwia pogłębienie wiedzy dotyczącej małżeństwa i rodziny oraz uzyskania kwalifikacji doradcy Życia Rodzinnego. Zajęcia w Sosnowcu jeden raz w miesiącu przez 4 semestry.

6.. Niech jubilatów i solenizantów tego tygodnia ogarnia radość uczestnictwa w królestwie Bożym.

  1. 7. W piątek Mszą św o godz. 9°° kończymy kolejny rok szkolny. Nie zapomnijmy, że nasze dzieci i młodzież kończąc rok szkolny kończą również kolejny w ich życiu rok katechizacji. Spowiedź i Komunia św. rodziców i dzieci oraz wychowawców niech będzie tym pięknym akcentem wieńczącym trud całorocznej pracy. Serdeczne podziękowania pani Dyrektor , nauczycielom, pani katechetce za trud włożony w nauczanie i wychowanie naszych dzieci i młodzieży. Z Bogiem rozpoczynamy kolejne wakacje. Zechciejmy dla Niego otworzyć serca. Sakrament Pokuty — Środa, Czwartek od godz. 17°°
  2. 7. Msze św. Prasa. Podziękowania; Lucjan Płaszewski, Krzysztof Żmudka, Michał Dróżdż, Michał Bieda.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM: • 21 VI — św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.