Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 

24 czerwca – NARODZENIE JANA CHRZCICIELA

 

1. Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności byłą również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.

 

2. W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msze Święte o godzinie 10.00 i 17.00. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

3. W najbliższą niedzielę tj. 1 lipca o godzinie 12.00 w Biurze Wystaw Artystycznych przy ul. Szpitalnej 34 w Olkuszu podczas spotkania z Wicepremier ds. społecznych Beatą Szydło. Będzie można uzyskać szczegółowe informacje o programie rządowym „Dobry Start”, którego celem jest wsparcie każdego ucznia kwotą 300 zł. Zaproszeni są rodzice uczniów, do których ta pomoc jest adresowana.

 

4. Serdecznie zapraszam na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

5. Wakacje rozpoczęte przez dzieci i młodzież niech będą czasem zbliżenia się do Boga, okazją do pogłębienia naszej wiary. Poprzez przyrodę, piękno naszej ojczystej ziemi niech przemawia do nas Bóg.

 

6. Solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia polecamy szczególnej opiece św. Jana Chrzciciela.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 28.06 – św. Ireneusz (ok. 130 – 202), biskup Lyonu w Galii, pisarz chrześcijański i obrońca wiary, męczennik.
  • 19.06 – święci Piotr i Paweł (I wiek), apostołowie, męczennicy.