Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 

01.07.2018r.

TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU      

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. 1. Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.
  2. 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  3. 3. W piątek przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Jest to dawne wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienie Chorych.
  4. 4. Lipiec dawniej był poświęcony czci Przenajświętszej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy znaleźć w modlitewnikach lub w Internecie.
  5. 5. wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.
  6. 6. Nasz Zbawiciel obficie błogosławi jubilatom i solenizantom w rozpoczynającym się tygodniu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

3.07- św. Tomasz (Iw.), Apostoł, świadek Zmartwychwstałego w Indiach.

6.07- bł. Maria Teresa Ledóchowska , (1863-1922)  polska zakonnica wspierająca misje w Afryce.

                                 .