Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 

 

 

1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo. 

 

2. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką 

 

3. Parafialny Zespół Caritas zaprasza do udziału w akcji, kromka chleba dla sąsiada,.Podobnie jak rok temu każdy uczestniczący we Mszy świętej w przyszłą niedzielę, 23 września, będzie mógł poczęstowac się symboliczną kromką chleba i wspomóc osoby potrzebujące pomocy w naszej parafii. Zachęcamy serdecznie do złożenia ofiar, które pozwolą na zorganizowanie odpowiedniego wsparcia. Parniętajmy.że kiedy pomagamy innym, POMAGAMY SOBIE, PONIEWAŻ WSZELKIE DOBRO, KTÓRE DAJEMY ZATACZA KOŁO I WRACA DO NAS.; 

 

4. 22. 09. 2018 roku Sztafeta modlitw o powołania w naszej parafii. 

 

5. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami. 

 

6. Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia. 

 

7. Msze św. Prasa. Podziękowania ; Pomagali przy demontażu kolumn z GŁOWNEGO OŁTARZA: Maciej Grzanka, Stanisław Zygmunt, Robert Jaworski, Krzysztof Żmudka, Dariusz Bożek. Seweryn Wdowik przygotował drzewo pod drzwi do garażu. Fundatorami nowej pięknej gabloty są Joanna i Dariusz Bożek, natomiast wykonanie jej zawdzięczamy panu Maciejowi Grzanka. Ofiary na prace konserwatorskie przy elewcji kościoła złożyli; Maria Mrówka, Barbara i Tomasz Musiorscy, Zofia i Medard Krawczyk, Teresa Stajno. Serdeczne Bóg za płac. 

 

8. Jeszcze raz pragnę objąc serdecznym podziękowaniem te wszystkie osoby, które włączyły się w przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości odpustowej. Niech Dobry Bóg i Matka Najswiętsza wynagrodzi Wam, wasze dobre serca i poczucie odpowiedzialności za naszą wspólnotę parafialną Niech to staropolskie Bóg za płac dotrze do tych wszystkich, którzy w jakiejkolwiek formie nieśli pomoc. 

 

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 18 IX — św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży.

• 20 IX — święci Andrzej Kim Tae-gón, Paweł Chóng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867.

• 21 IX — św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.