Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERKIE 25 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 września 2018

 

1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

 

2. W sobotę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić.

 

3. Tworzy się nowa grupa dziecięca. Formacja ta powstaje z myślą ożywienia ruchu dziecięcego w parafii oraz jako propozycja dodatkowych, ciekawych zajęć, które pozwolą na integrację oraz przyjemne spędzenie czasu w rodzinnej miejscowości. Na zajęciach dzieci będą poznawały rok liturgiczny, postaci biblijne, będzie malowanie, śpiewanie, zabawy integracyjne. Grupą opiekują się: Izabela Świtalska i Magdalena Palska. Zajęcia będą w czwartki o godzinie 16.30 w salce w „Ludowcu” (dawna świetlica). Wszystkie chętne dzieci serdecznie zapraszamy już w najbliższy czwartek.

 

4. Ks. Biskup Grzegorz Kaszak i Minister Środowiska Henryk Kowalczyk zachęcają wszystkich mieszkańców powiatu olkuskiego do działań ograniczających emisję szkodliwych dla zdrowia i środowiska zanieczyszczeń powietrza. Rządowy Program „Czyste Powietrze” adresowany jest do osób fizycznych – właścicieli domów jednorodzinnych, którzy mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości nawet do 53 tys. zł. W powiecie olkuskim, miechowskim i krakowskim program oprócz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska koordynuje pod względem organizacyjnym pan Łukasz Kmita. Dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze” może być przeznaczone m.in. na docieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego. Realizacja inwestycji pozwoli mieszkańcom na zmniejszenie ilości zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Już 4 października, a więc w przyszły czwartek o godz. 18.00 w Auli Zespołu Szkół nr 3 przy ulicy F. Nullo W Olkuszu (dawny Ekonomik) zostanie zorganizowane szkolenie informacyjne prowadzone przez ekspertów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska z Krakowa, na które serdecznie zapraszamy. Jednocześnie informujemy, że wnioski o dofinansowanie w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze” przyjmowane będą wyłącznie w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie. Osobą wspierającą rząd w realizacji programu „Czyste Powietrze” w Gminie Olkusz jest pan Łukasz Kmita, który udzieli wsparcia i niezbędnych informacji.

 

5. W niedzielę 30 września po Mszy św. o godz. 11.00 i 16.00 u p. Magdaleny Palskiej proszę dokonać wpłat na pielgrzymkę i uzupełnić brakujące dane. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

 

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia.

 

7. Ofiary złożyli: Zenobia Ładoń, Ewa i Stanisław Marek, Maria Woźniak, Józefa Jaworska, rodzina Wilk, Helena i Henryk Stajniak, Zofia i Stanisław Zygmunt. Za pracę podziękowania dla Barbary Musiorskiej i Grzegorza Hajduły.

 

8. W rocznicę śmierci Ojca Pio modlimy się za zmarłych: Z Maryją i Ojcem Pio czyścimy czyściec.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 27.09 – św. Wincenty a Paulo (1581 – 1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy.
  • 28.09 – św. Wacław (ok. 907 – 929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.
  • 20.09 – święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał.