Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 30 września 2018

 

1. Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.

 

2. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za jej wezwaniem zachęcam do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 17.30. 

    Modlitwie różańcowej przewodniczą: poniedziałek – uczniowie SP, wtorek - Róża Różańcowa Janiny Krawczyk; środa - Koło Przyjaciół Radia Maryja, czwartek – uczniowie SP, piątek – chór parafialny, sobota – uczniowie SP.

 

3. Jutro rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego Boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

 

4. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić siedo Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana o obfite łaski dla niego.

 

5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata.

 

6. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Nabożeństwo fatimskie rozpoczniemy o godzinie 17.00.

 

7. Dnia 7 października ze względu na niedzielę nie będziemy podczas Mszy św. wspominać Matki Bożej Różańcowej. Uczcimy Maryję modląc się na różańcu.

 

8. Mobilne Centrum Badań przeprowadza badania miażdżycy tętnic, gęstości kości, badania wydolności płuc oraz zakwaszenia organizmu. Badanie odbędzie się w czwartek 4 października o godz. 11.00 na parkingu przy kościele.

 

9. 6 października o godz. 10.00 odbędzie się diecezjalna pielgrzymka Apostolatu Margaretka do sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, a 13 października o godz. 9.00 ogólnopolska do sanktuarium św. Jana Pawła II i sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Osoby chętne do wyjazdu proszę o zapisy w zakrystii lub kancelarii.

 

10. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Wolontariusze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach serdecznie zapraszają na akcję zbiórki krwi „Kropla Miłości”, która odbędzie się 6.10.2018 r. (sobota) w godz. 9.00 – 13.00 w sali gimnastycznej szkoły (wejście od strony basenu). Wszystkich chętnych prosimy o zabranie ze sobą dowodów osobistych.

 

11. Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu – liczy już 20 lat. Zrzesza młodych ludzi, którzy poświęcają swój wolny czas na rzecz pomocy misjom salezjańskim. Nie są zwykłym wolontariatem, lecz stowarzyszeniem katolickim, którego pierwszorzędnym celem obok doraźnej pomocy jest ewangelizacja, szczególnie najuboższej młodzieży w krajach „trzeciego świata”. Działają i pomagają w duchu św. Jana Bosko. Ich celem jest przywrócenie człowiekowi godności i zapewnienie każdemu takich narzędzi, dzięki którym będzie mógł wziąć odpowiedzialność za siebie, swoją rodzinę i społeczeństwo. Przez 20 lat ponad 400 młodych ludzi wyjechało na misje, jako świeccy wolontariusze pracując w placówkach salezjańskich, w szczególności w oratoriach i domach dziecka w krajach Afryki i Ameryki Płd. Obecnie na misjach pracuje ok 20 wolontariuszy oraz kilkudziesięciu jest zaangażowanych w kraju. W najbliższym czasie będą kwestować na seminarium duchowne w Tanzanii.

 

12. Ofiary złożyli: Stanisława Komendecka, Danuta Czapla, Jolanta Grzanka, Zofia i Henryk Rudy, Maria i Jan Białaś. Od poniedziałku mają być kontynuowane dalsze prace malarskie.

 

13. W niedzielę po Mszy św o godz. 17.00 spotkanie z pielgrzymami autokarowej pielgrzymki.

 

14. Opiece Królowej Różańca świętego polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

1.10 – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873 – 1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła.

2.10 – świeci Aniołowie Stróżowie.

4.10 – św. Franciszek z Asyżu (1182 – 1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów.

5.10 – św. Faustyna Kowalska (1905 – 1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.