Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 LISTOPADA

 

1. Pan Jezus wyjaśnia uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.

 

2. Za tydzień, w niedzielę 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Do tego wyjątkowego święta narodowego przygotujemy się przez Nowennę do błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczysta Masz św. o godz. 16.00 sprawowana przez ks. Bpa Piotra Skuchę, połączona z wprowadzeniem relikwii ks. Jerzego oraz koncertem chóru mieszanego Ogniwo z Katowic. Bardzo serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, KGW, OSP, Górników, Grupy Modlitewne, Caritas, Radę Sołecką, Klub sportowy Centuria, wszystkie grupy i stany. Tego dnia będziemy zawierzać wszystkie boleści naszych rodzin, parafii i nieustannie zagrożonej Polski błogosławionemu męczennikowi.

 

3. Przypominam, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. Codziennie także modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach o godzinie 17.00. W piątek zapraszam na Wypominki Patriotyczne.

 

4. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.

 

5. Pracowali: Dariusz Klećko, Józef Kaczmarzyk, Lucjan Płaszewski, Krzysztof Żmudka, Grzegorz Hajduła, Maciej Grzanka. Sewerynowi Wdowik dziękuję za ofiarowane i przygotowane drzewo na drzwi do garażu. Ofiary na prace konserwatorskie przy elewacji kościoła złożyli: Agata i Piotr Jaworski, Agnieszka i Robert Jaworski, Henryk Ładoń, Janina Leśniak. Na zakończenie jeszcze raz proszę o uporządkowanie otoczenia świątyni na te wielkie uroczystości.

 

6. W sobotę po wieczornej Mszy św. zbiórka Służby Liturgicznej.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

9.11 – Najświętszy Zbawiciel oraz św. Jan Chrzciciel i św. Jan Ewangelista w rocznicę poświęcenia bazyliki laterańskiej, której patronują.

10.11 – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież, obrońca wiary i obrońca Rzymu przed najazdami barbarzyńców.