Prasa katolicka

ZAPRASZAMY DO LEKTURY 40. NUMERU „NIEDZIELI" NA 7 PAŹDZIERNIKA 2018 R.

WYDANIE OGÓLNOPOLSKIE PROPONUJE:

40 lat walki o życie Carlo Casini, założyciel włoskiego Ruchu na rzecz Życia jest wśród obrońców życia legendą. W wywiadzie mówi, że tragedią jego kraju jest prawie sześć milionów dzieci zabitych przed narodzeniem, pociechą —fakt, że dzięki pracy Ośrodków Pomocy dla Życia ponad 200 tys. matek zrezygnowało z aborcji.

Dziękuję Bogu za życie Zanim został pilotem pracował pod ziemią w kopalni. Jerzy Makula wspomina, że w ciągu 38 lat pracy za sterami samolotów LOT-u, zdarzyło mu się uprowadzenie przez porywacza. Był też lot z Krakowa do Rzymu z papieżem Franciszkiem na pokładzie.

Odruch sprzeciwu Świat za mało wie o niemieckich eksperymentach na więźniach obozów koncentracyjnych. Efektem 30 lat pracy 4-osobowego zespołu prof. Zdzisława Jana Ryna jest kopalnia materiałów na temat tych zbrodni oraz konferencja „Medycyna za drutem kolczastym".

Śledztwo w sprawie Ojca Maksymiliana Czy obozowy pasiak przekazany przez byłego więźnia Auschwitz należał wcześniej do o. Kolbego? Czy o. Maksymilian przed uwięzieniem w bunkrze głodowym zdążył przekazać komuś swój krzyż?

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”:

• O świętej Teresie z Lisieux, która pokazała nam, jaką drogą można wspiąć się do nieba;
  • O wizycie papieża Franciszka na Litwie;
  • Dieta dla seniora. Jak pokonać stare przyzwyczajenia żywieniowe?

W najnowszym „Małym Gościu”

• Bezpłatny dodatek – kolorowy silikonowy różaniec na rękę;
  • 160 la po objawieniach Matki Boskiej z Lourdes – historia krok po kroku;
  • Plakat za słowem Bożym, które warto codziennie sobie przypominać.

NIEDZIELA:

• Alwernia. Tu na nowo narodziło się chrześcijaństwo. Sanktuarium Stygmatów św. Franciszka na górze La Verna powstało w miejscu, gdzie Biedaczyna z Asyżu otrzymał stygmaty. Dlatego Jan Paweł II powiedział, że w tym miejscu na nowo narodziło się chrześcijaństwo.
  • Synod o przyszłości Kościoła. W przygotowaniach do XV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów mają swój udział wszyscy młodzi, którzy odpowiedzieli na skierowaną do nich przez Internet ankietę.
  • Wspomnienie o mojej babci – Zofii Kossak. Przeżyła największe kataklizmy XX wieku, „pożogę” na Wołyniu, okupację niemiecką, była więziona w Auschwitz, uczestniczyła w Powstaniu Warszawskim – emanowały z niej głęboka duchowość, wewnętrzna siła i mądrość – tak wielką pisarkę Zofię Kossak wspomina wnuczka Anna Fenby Taylor.
  • Dobrze o księżach na 10-lecie „Ojca Mateusza”. Bp Krzysztof Nitkiewicz pisze o najsławniejszym księdzu w swojej diecezji – serialowym Ojcu Mateuszu, który sprawił, że w mieście przybyło miejsc noclegowych i restauracji, powstało muzeum figur woskowych.
  • Człowiek jest drogą Kościoła. Można przypuszczać, że nagłaśnianie przypadków pedofilii wśród księży, m.in. w filmie „Kler” ma kontekst polityczny, bo nie zauważa się, że Kościół jest jedyną instytucją, która od kilkunastu lat walczy ze zjawiskiem pedofilii w swoim środowisku. Tak, jak był jedynym środowiskiem, które poddało się lustracji.