Prasa katolicka

Nr 15 na 15 kwietnia 2018 Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym"

GOSC NIEDZIELNY

Aż 9 męczenników w ciągu 22 lat doczekała się Francja, kraj, który według powszechnej opinii już dawno dokonał radosnej i nieodwołalnej apostazji. Przypadek? _s 16 1(:)

PONADTO W „GOŚCIU":

Dzisiejsze Narodowe Czytanie Pisma Świętego koncentruje się na Liście do Rzymian. Co św. Paweł chciał nam przekazać ? (ss. 28-29)

ZA TYDZIEŃ W „Gościu NIEDZIELNYM": •

■ dodatek — adhortacja apostolska papieża Franciszka „Gaudete et exultate" — o świętości w świecie współczesnym. GAUDETE ET EXULTATE

ZAPRASZAMY DO LEKTURY 15. NUMERU „NIEDZIELI" NA 15 KWIETNIA 2018 R.

WYDANIE OGÓLNOPOLSKIE PROPONUJE:

Epoka Ratzingera [Lidia Dudkiewicz] 16 kwietnia br. papież senior Benedykt XVI obchodzi 91. urodziny. Wydana ostatnio biografia pt. „Świadek Prawdy", autorstwa Elio Guerriero jest próbą podsumowania fenomenu Benedykta XVI i „epoki Ratzingera", człowieka, który zmienił Kościół i wpłynął na losy świata. Bezkompromisowość Benedykta XVI w ukazywaniu i obronie fundamentalnych prawd wiary i moralności chrześcijańskiej.

Katolicki gigant medialny [Wywiad z o. Livio Fanzaga Schli Dyrektor międzynarodowej sieci pod nazwą Radio Maria jest o. Livio Fanzaga SchP. O. Fanzaga podkreśla, że to cud, że w krótkim okresie czasu stacje powstały na 5 kontynentach: 28 w Europie, 22 w Ameryce, 21 w Afryce oraz 6 w Azji i Oceanii. Celem Radia, które ma w sumie 77 stacji radiowych w 71 krajach jest umacnianie wiary ludzi przez modlitwę i ewangelizację.

W krakowskim domu Matejki [Mateusz Wyrwich] Jego obrazy na długie lata zawładnęły wyobraźnią Polaków. ,Batorego pod Pskowem", „Hołd pruski", „Bitwę pod Grunwaldem" widzimy tak, jak namalował Jan Matejko — reportaż z domu artysty, obecnie jego muzeum, przy ul. Floriańskiej w Krakowie, gdzie Matejko przyszedł na świat i gdzie zmarł.

Nr 9 4 marca 2018
Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym"

GOSC
NIEDZIELNY
O świeckich zakonnikach, zwanych tercjarzami. Skąd się wzięli, kim są oraz kto może wstąpić do trzeciego zakonu? (ss 16-19)

PONADTO W „GOŚCIU":

*co jest wyjątkowego w praktykowaniu „Gorzkich żalów" i dlaczego właśnie w Polsce to nabożeństwo jest tak popularne? (ss. 28-29)

*relacja reportera „Gościa", który dotarł do Palabek — ugandyjskiej miejscowości, w której swoje schronienie znaleźli uchodźcy z szarganego wojną Sudanu Południowego. (ss. 86-89)

ZAPRASZAMY DO LEKTURY 9. NUMERU „NIEDZIELI" NA 4 MARCA 2018 R.

WYDANIE OGÓLNOPOLSKIE PROPONUJE:
Ceremoniarz papieski z Polski [Wywiad z ks. dr. Krzysztofem Marcjanowiczem] Odpowiedzialną funkcję papieskiego ceremoniarza pełni od niedawna ks. dr. Krzysztof Marcjanowicz. Opowiada o swojej drodze z rodzinnej Nowej Huty do Watykanu. Autorem wywiadu jest rzymski korespondent ',Niedzieli" Włodzimierz Rędzioch.

Dziękuję Ci, że jesteś kobietą [Wywiad z Palomą Gómez Borrero] Zmarła przed rokiem hiszpańska dziennikarka i watykaństka Paloma Gómez Borrero brała udział we wszystkich podróżach zagranicznych Jana Pawła II — jeden z ostatnich wywiadów z kobietą, która zawsze potrafiła dotrzeć do Ojca Świętego i zadać mu pytanie. Wywiad zawiera wiele anegdot z papieskich podróży od Polski przez Indie po Wyspy Salomona. Redakcja dedykuje ten wywiad wszystkim kobietom z okazji ich święta.

Tylko Jezus, zawsze jest [Wywiad z kard. Ernestem Simoni] Kard. Ernest Simoni z Albani spędził w komunistycznym więzieniu 28 lat — tylko z tego powodu, że jest księdzem. Gdy papież Franciszek usłyszał historię jego życia, rozpłakał się — wywiad dziennikarza TV Krzysztofa Tadeja z 90-letnim Kardynałem.