Prasa katolicka

Niedziela:

1. Dlaczego chrzcimy dzieci, a nie dorosłych? - argumentów za chrztem dzieci jest wiele, przecież nie odmawiamy sakramentu namaszczenia chorych osobom nieprzytomnym. Są też ważne biblijne przesłanki za chrztem dzieci.

2. Dlaczego muzułmanin wybrał chrześcijaństwo? O powodach, które doprowadziły go do chrztu mówi Massim Mourad Ayari w wywiadzie Porzucił islam dla Jezusa.

3. Czy rodzice chrzestni zdają sobie sprawę, że podejmują zadanie pilnowania ognia, który ma się palić na wieki? Więcej o roli chrzestnych w artykule Chrzestny czy sponsor?

4. Czy w naszych modlitwach potrzebujemy tytułu: Współodkupicielka? Na ważne pytania teologiczne odpowiada mariolog – Wincenty Łaszewski w artykule Maryja Współodkupicielką? To papież Franciszek ma rację!

5. Kard. Luis Tagle jest nazywany „Wojtyłą z Azji”. Jest coraz częściej wymieniany w gronie „papabilis” - kandydatów na ewentualnego następcę Franciszka. „Niedziela” prezentuje kardynała z manili w artykule kim jest kard. Luis Tagle?

6. Wolontariusze z „Ambulansu z serca” nie chcą tylko mówić o pomocy, ale konkretnie działać. Leczą i opatrują bezdomnych, budują relacje. Więcej w reportażu Ambulans napędzany sercem.

7. Na początku euforia i życie jak w bajce. Z biegiem lat – coraz więcej nieporozumień i pretensji. Dwoje w kryzysie to artykuł o pokonywaniu raf małżeńskich.

Gość niedzielny:

1. Rozmowa o tym, jak wychować wierzące dziecko;

2. Na czym polega zgodna z nauczaniem Kościoła ekologia;

3. Dlaczego katolik nie może wierzyć we wróżby?

ZAPRASZAMY DO LEKTURY 1. NUMERU „NIEDZIELI" NA 5 STYCZNIA 2020 r.

„Niedziela" w Nowym Roku ukazuje się w nowej odsłonie (nowa szata graficzna)

W niej nowe działy, ciekawe tematy, uznani autorzy! Opinie ekspertów, duchowe i praktyczne porady, specjalne działy dedykowane m.in. rodzinie. Czytelnik otrzyma specjalny dodatek liturgiczny oraz modlitewnik.

Na pytania: Dlaczego wielu ludzi, którzy uważają się za wierzących „nie narzuca się Panu Bogu"? Czy mamy w Polsce kryzys wiary? odpowiada abp Wacław Depo w rozmowie z ks. Jarosławem Grabowskim w wywiadzie „Nasze czasy potrzebują mocnych chrześcijan".

Wciąż jesteśmy ciekawi kim byli mędrcy, którzy w poszukiwaniu Mesjasza przybyli do Betlejem. Artykuł „Światło ze Wschodu" wskazuje źródła, z których czerpiemy wiedzę na ich temat.

„Maryjne drogi Kardynała Wyszyńskiego", to nowy cykl, który pojawia się od tej niedzieli. Na łamach tygodnika ukazywać się będzie comiesięczny dodatek poświęcony Prymasowi Tysiąclecia. Jest to forma przygotowania do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Dr Wincenty Łaszewski, znany mariolog, pomaga w odkrywaniu aktualności nauczania kardynała. Już w nowym numerze „Niedzieli" polecamy artykuł „Oddany Maryi". Kolejne z tego cyklu drukowane będą w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.