Prasa katolicka

Prasa katolicka

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”:

Dlaczego żołnierze III Rzeszy wyjątkowo ich nienawidzili? O udziale osób duchownych w powstaniu warszawskim.

25 lat konkordatu

Jakie zmiany odczujemy, jeśli założenia „Polityki lekowej państwa” zostaną zrealizowane?

Lipiec to czas wyprzedaży. Czy faktycznie warto wtedy kupować?

NIEDZIELA:

• Czego nie oglądają muzealni goście?

O ukrytych zasobach Muzeum Powstania Warszawskiego i wirtualnej fototece, która zawiera 8 tys. powstańczych fotografii.

• Ochrzcił ich ks. Karol Wojtyła

Z ksiąg parafii podkrakowskiej Niegowici wynika, że młody wikary ks. Karol Wojtyła ochrzcił tam w ciągu roku 40 dzieci. Po 70 latach osoby ochrzczone przez przyszłego papieża przyjechały do Niegowici, aby się zobaczyć i spotkać.

• Jestem szczęśliwym człowiekiem

Włodzimierz Lubański, legenda polskiej piłki nożnej, opowiada o początkach swojej kariery i „dietach”, jakie otrzymywali wtedy piłkarze Górnika-Zabrze.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”:

• Często słyszymy, że młodzi nie szukają Boga. Warto się jednak zastanowić czy to my, dorośli, w odpowiedni sposób pokazujemy im drogę do Chrystusa. Sposób wydaje się prosty.
  • Wkrótce będziemy mogli oglądać nową katolicką telewizję. Kiedy to nastąpi?
  • Jakich słów lekarz powinien unikać w kontakcie z pacjentem?

W najnowszym „Małym Gościu”

• Mundialowy hit – kolorowy terminarz mistrzostw świata, czyli niezbędnik każdego kibica.
  • Polska jest NAJ! - propozycje miejsc, które warto odwiedzić w czasie wakacji.
  • Jak przejechać rowerem 600 km, ale po pustyni?

NIEDZIELA:

• Wielki szturm modlitwy za Ojczyznę

Ogłoszony konkurs „Na stulecie odzyskania niepodległości – modlitwa za Ojczyznę” zaprowadził nas wysoko. Laureaci i organizatorzy spotkali się na Jasnej Górze, a ostatnio byli gośćmi Pierwszej Damy – relacja z unikatowymi fotografiami z Pałacu Prezydenckiego.

• Amerykański jastrząb pokoju

Po spotkaniu Trump – Kim w Singapurze prezydent USA z dumą ogłosił, że Korea Północna nie stanowi już zagrożenia nuklearnego. Czy na pewno? Gorący komentarz po szczycie Trump – Kim.

• Świat jest piękny

Podróżnik Aleksander Doba trzykrotnie samotnie przepłynął Atlantyk kajakiem. W wywiadzie mówi, że to efekt solidnego wykonania dobrze przygotowanego planu.

• Sakralne oblicze mistrza Amadeusza

Wizerunek Mozarta z hollywoodzkiej produkcji „Amadeusz” jest tylko częściowo prawdziwy. Mozart nie stronił od rozrywkowej strony życia, ale też genialnie obracał się w obrębie muzyki sakralnej.