Prasa katolicka

ZAPRASZAMY DO LEKTURY 51. NUMERU „NIEDZIELI" NA 17 GRUDNIA 2017 R.

ZA TYDZIEŃ 24 GRUDNIA 2017 NUMER SPECJALNY TYGODNIKA KATOLICKIEGO „NIEDZIELA" a w nim:

* Najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu „Arki Noego"

* Rytuał Wieczerzy Wigilijnej wraz ze śpiewnikiem do wspólnego kolędowania

* Kalendarz „Papież, który zmienił świat" z okazji 40. rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową

* Powiększona objętość „Niedzieli" do 92 stron

Cena Numeru Specjalnego „Niedzieli" — 10 zł *

Przeżyjmy czas Narodzenia Pana Jezusa z „Niedzielą" i jej dobrymi treściami budującymi miłość i jedność w naszych rodzinach.

WYDANIE OGÓLNOPOLSKIE PROPONUJE:

* Temat numeru — Tajemnice Jasnej Góry — „Z miłości do historii i piękna regionu" — Michał Sitek, fotograf i pasjonat, zabiera nas w niezwykłą podróż po jasnogórskim klasztorze i pokazuje Częstochowę z lotu ptaka.

* „Piękne i święte życie" — sylwetka Hanny Chrzanowskiej, pielęgniarki i człowieka wielkiego ducha, którą zachwycał się Kraków, a kard. Karol Wojtyła dziękował za jej życie Bogu.

GOŚĆ NIEDZIELNY Nr 50  17 grudnia 2017

GOŚĆ  NIEDZIELNY

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym"

O fenomenie polskich Rorat.

Warto sobie uświadomić, że Polska jest jedynym krajem na świecie, gdzie Msze Święte roratnie cieszą się tak wielką popularnością. (86-89)

PONADTO W „Gościu":

■ o siedmiu antyfonach na siedem ostatnich dni Adwentu; (ss. 32-33;

■ polował na bizony i czcił duchy, potem został katolikiem.

Dziś czarny Łoś z plemienia Lakota może zostać błogosławionym. (ss. 37L-35)

W NAJNOWSZYM „MAŁYM Gościu"

■ witraż do wyklejenia i powieszenia w oknie.

PONADTO:

■ o pisaniu listów do św. Józefa;

■ jak nauczyć się latać, czyli z wizytą w klubie sportowym

gdzie szkolą się najmłodsi skoczkowie.

niedziela,

ZAPRASZAMY DO LEKTURY 53. NUMERU „NIEDZIELI" NA 31 GRUDNIA 2017 R.

WYDANIE OGÓLNOPOLSKIE PROPONUJE:

TEMAT NUMERU WIELKIE WYDARZENIA RELIGIJNE.

* „W służbie Bogu i Ojczyźnie" — Papież Franciszek potwierdza heroiczność cnót kard. Stefana Wyszyńskiego. Droga do beatyfikacji otwarta. * Redaktor naczelna „Niedzieli" rozmawia z Grzegorzem Górnym * Wielkiej Pokucie i Różańcu do Granic — gigantycznych inicjatywach modlitewnych Polaków, które podniosły naród bliżej Nieba. * „Przetańczyć całą noc" — sylwetka wielkiej damy polskiej sceny Grażyny Brodzińskiej.

„NIEDZIELA MŁODYCH" PROPONUJE:

* „ABC noworocznych postanowień" — czyli jak wprowadzać dobre zmiany * „Wciąż głodny życia" — rozmowa z liderem zespołu „Kanaan" Jakubem Kornackim.

31 GRUDNIA 2017 — ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA Myśli do kazania: Dziecię rosło, napełniając się mądrością

Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam akt ofiarowania Jezusa przez Maryję i Józefa w świątyni jerozolimskiej. Jest on zapowiedzią ofiary Krzyża i boleści Maryi. Maryja pod krzyżem uczy nas miłości do Jezusa, posłuszeństwa Bogu i niezachwianej wiary Wierzy, że dla Boga wszystko jest możliwe. Jej pełne zawierzenia trwanie pod krzyżem było wydarzeniem bolesnym, które zaowocowało radością zmartwychwstania. Zapytajmy, jaki przykład wiary my dajemy innym, szczególnie jeśli jesteśmy chrześcijańskimi rodzicami (ks. Andrzej Kuliberda).

„Kontemplujemy dziś rodzinę w misji, ponieważ Święta Rodzina nie jest niczym innym, jak właśnie ludzką rodziną w Bożej misji" (św. Jan Paweł II).

„Józef jest opiekunem, bo urnie słuchać Boga, pozwala prowadzić się Jego woli i właśnie z tego względu jeszcze bardziej troszczy się o powierzone mu osoby, potrafi realistycznie odczytywać wydarzenia i (...) podejmować mądre decyzje" (papież Franciszek).