Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 

     Niewiarygodne rzeczy dzieją się w naszej parafii!!! Bo kto to widział, żeby człowiek pogrążony w czasie Mszy Świętej w nabożnej modlitwie nagle zobaczył w kościele diabła! I to najprawdziwszego, żywego! I nie pomógł szybki rachunek sumienia. Diabeł nie zniknął, a nawet pojawił się drugi! A za nim cała gromada pastuszków, którzy przytargali ze sobą sery, kożuchy, a nawet owce! Pewnym krokiem między pobożnych ludzi wszedł Herod niecnota ze swoimi diabelskimi kompanami. Wśród tłumu pokazała się Maryja z Józefem i aniołki. To naprawdę niesłychane! Kogóż to można spotkać w kościele w taki spokojny, zwykły dzień!

 

 

     Ano można, można, bo dzień wcale nie był taki zwykły! 6 stycznia dzieci wystawiły w parafii jasełka, przygotowane wcześniej podczas zajęć świetlicowych. To niezwykłe wydarzenie zrodziło się z inicjatywy ludzi zaangażowanych zarówno w życie parafii, jak i miejscowości. Ogromny udział w nim mieli rodzice występujących dzieci. Nie tylko pilnowali, aby ich latorośle nauczyły się tekstów, ale też przygotowywali stroje i dekoracje do przedstawienia.

     Jako pierwszy pojawił się król Herod, do którego przybyli Trzej Królowie. Podczas chytrej pogawędki Herod dowiedział się dokąd oni zmierzają i co niedługo się wydarzy. To popchnęło go do podjęcia zgubnej dla siebie decyzji. Ku uciesze asystujących diabłów kazał wymordować wszystkie niemowlęta, co pozwoliło pięknym diabliczkom porwać go z wrzaskiem do piekła. Dalej w naszych jasełkach historia potoczyła się tak, jak w Piśmie Świętym. Maryja z Józefem, zmartwieni swoją niedolą, musieli zatrzymać się w szopce, do której przyszli pastuszkowie, a następnie Królowie z darami. Wszyscy z czcią i radością witali Jezusa.

     Do wspólnej radości przyłączył się również chór parafialny, który wspomógł śpiewem młodych artystów, za co jesteśmy niezwykle wdzięczni. Współpraca międzypokoleniowa to podstawa tworzenia atmosfery wzajemnego zrozumienia, a zarazem pomost dla dzieci, po którym będą mogły bezpiecznie przejść w dorosłość. Doskonałą okazją do zacieśniania więzi są wszelkiego rodzaju wspólnie podejmowane inicjatywy, m.in. jasełka.

     Te nasze tegoroczne na pewno na długo pozostaną w pamięci. Okupione stresem dzieci, próbami i przymiarkami strojów udały się znakomicie. Wszystkie dzieci spisały się na medal. Z zaangażowaniem recytowały przygotowane kwestie, śpiewały i grały kolędy na instrumentach.

     Oglądającym dziękujemy za oklaski i słowa uznania. Mamy nadzieję, że te chwile pozwoliły na ponowne przeżycie scen biblijnych z perspektywy bogatego, dziecięcego świata, że wywołały na ustach uśmiech, a w sercu radość.

                                                                                           I.Ś.