DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 5 stycznia 2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia. Zmiana tajemnic różańca. Prośba o pomoc dla chorej matki.

2. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą —zgodnie z dawnym polskim zwyczajem — na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Chrystus Mansjonem Benedicat". Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.

3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego tacę tego dnia ofiarujemy na Krajowy Fundusz Misyjny. Polecam tę składkę ofiarności Parafian.

4. Piękną tradycją związaną z tą uroczystością staje się też organizowany w naszych miejskich i wiejskich parafiach Orszak Trzech Króli. W to wspólnotowe świętowanie włącza się wiele polskich rodzin, dorosłych i dzieci, wspólnot parafialnych. Jest to wspaniała publiczna manifestacja wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat. W naszej parafii zapraszamy na jasełka, które przedstawią dzieci  6.01.2020r. o godz.11:00. Chór parafialny weźmie udział w przeglądzie kolęd a Zespół wokalno- instrumentalny "Ad Dei Gloriam" 18.01 o godz 17:30 koncertował będzie w Domu Kultury "Papiernik" w Kluczach. Natomiast 12.01. w Niedzielę, przyjeżdża do naszej parafii zespół wokalno – instrumentalny z parafii Dobrego Pasterza, który prowadzi Michał Kocjan.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

6. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Z perspektywy tych trzech dni pragnę podziękować za miłe i serdeczne przyjęcie podczas tegorocznej wizyty kolędowej. W waszych domach spotykam się z wielką życzliwością. Szczególnie cieszy świadectwo wiary i życia wielu z Was. Dziękuję za poczęstunek- staropolską gościnność, oraz pomoc materialną i zaufanie którym obdarzacie mnie już tyle lat. Cieszę się, że zauważane są też efekty starań kapłana i wspólnoty parafialnej. Niech Boże błogosławieństwo spocznie na Waszych domach i miejscach pracy. Program kolędy:

Wtorek – Hutnicza

Czwartek – Pustynna