Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 5 stycznia 2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia. Zmiana tajemnic różańca. Prośba o pomoc dla chorej matki.

2. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą —zgodnie z dawnym polskim zwyczajem — na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Chrystus Mansjonem Benedicat". Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.

3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego tacę tego dnia ofiarujemy na Krajowy Fundusz Misyjny. Polecam tę składkę ofiarności Parafian.

4. Piękną tradycją związaną z tą uroczystością staje się też organizowany w naszych miejskich i wiejskich parafiach Orszak Trzech Króli. W to wspólnotowe świętowanie włącza się wiele polskich rodzin, dorosłych i dzieci, wspólnot parafialnych. Jest to wspaniała publiczna manifestacja wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat. W naszej parafii zapraszamy na jasełka, które przedstawią dzieci  6.01.2020r. o godz.11:00. Chór parafialny weźmie udział w przeglądzie kolęd a Zespół wokalno- instrumentalny "Ad Dei Gloriam" 18.01 o godz 17:30 koncertował będzie w Domu Kultury "Papiernik" w Kluczach. Natomiast 12.01. w Niedzielę, przyjeżdża do naszej parafii zespół wokalno – instrumentalny z parafii Dobrego Pasterza, który prowadzi Michał Kocjan.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

6. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Z perspektywy tych trzech dni pragnę podziękować za miłe i serdeczne przyjęcie podczas tegorocznej wizyty kolędowej. W waszych domach spotykam się z wielką życzliwością. Szczególnie cieszy świadectwo wiary i życia wielu z Was. Dziękuję za poczęstunek- staropolską gościnność, oraz pomoc materialną i zaufanie którym obdarzacie mnie już tyle lat. Cieszę się, że zauważane są też efekty starań kapłana i wspólnoty parafialnej. Niech Boże błogosławieństwo spocznie na Waszych domach i miejscach pracy. Program kolędy:

Wtorek – Hutnicza

Czwartek – Pustynna

Piątek – Leśna

Sobota – Słoneczna

Poniedziałek 13.01– Grabowska

7. Msze św. Prasa.