1.   Dziś – trzydziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Liturgia słowa tej przedostatniej niedzieli roku liturgicznego zwraca naszą uwagę na sprawy eschatologiczne, czyli na powtórne przyjście Chrystusa, zmartwychwstanie umarłych,sad ostateczny oraz tryumf Syna Bożego wszystkich zjednoczonych z Nim przez łaskę uświęcającą. W odpowiedzi na słyszane dziś słowo Boże nie szczędźmy starań, aby osiągnąć szczęście wieczne. Módlmy się także o nawrócenie grzeszników i pomagajmy duszom w czyśćcu cierpiącym.

2.   W środę przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki Ruchu Czystych Serc, która zginęła 18 XI 1914roku, broniąc cnoty czystości i godności kobiety. U nas – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz 17:00, a następnie – Msza Święta wieczorna. Na wspólną modlitwę zapraszamy przede wszystkim narzeczonych.

3.   W sobotę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego

4.  Za tydzień – ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza.

Ponadto w przyszłą niedzielę swoje święto patronalne obchodzić będą także p. organistka, chór parafialny, schola dziecięca oraz zespół instrumentalno – wokalny z racji przypadającego w dniu 22 listopada wspomnienia św Cecylii, dziewicy i męczennicy z III wieku, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego.

5.   Msze św. Prasa

6.   Informacja Wójta Gminy Klucze – Norberta Bienia

DO KSIĘŻY PROBOSZCZÓW Z TERENU GMINY KLUCZE

W związku z planowana zbiórka publiczną w miejscowościach Gminy Klucze, bardzo prosimy szanownych Księży Proboszczów o odczytanie poniższej informacji podczas każdej Mszy św.

Chory na nowotwór 2 letni Miłosz Smętek z Klucz potrzebuje naszej pomocy.

Chłopiec jest zakwalifikowany do operacji we Francji ale brakuje środków na podróż oraz pobyt matki z dzieckiem w szpitalu.

Dlatego w porozumieniu z Wójtem Gminy Klucze, powstał Komitet Pomocowy, który zaplanował Akcję: „Mieszkańcy Gminy Klucze POMAGAJĄ Miłoszkowi!”

Zawiadamiamy zatem o zbiórce publicznej w dniach 20-22.11.2015r – najbliższy piątek, sobota, niedziela.

Wolontariusze ze szkół wraz z opiekunami wyposażeni w oznakowane przez Urząd Gminy Klucze puszki i legitymacje będą kwestować na ulicach, odwiedzać Państwa w domach oraz staną z puszkami przy kościołach w najbliższą niedzielę.

Ponadto zapraszamy na koncert charytatywny, który odbędzie się 21.11.2015r o godzinie 16:00 w Domu Kultury w Kluczach. Tym razem zagramy dla Miłosza.

Komitet Pomocowy

Wójt Gminy – Norbert Bień

7. W środę od godziny 9:00 badanie słuchu w Urzędzie Gminy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 17 XI – św. Elżbieta Węgierska, matka trojga dzieci, która po śmierci męża brała życie zakonne i oddała się pielęgnowaniu ubogich, zmarła 17 XI 1231 roku (wspomnienie obowiązkowe)

• 19 XI – bł. Salomea, dziewica, córka Leszka Białego a siostra Bolesława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i zmarła 17 XI 1268 roku( wspomnienie obowiązkowe)

• 20 XI – św Rafał Kalinowski, prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego 1863r., wychowawca bł Augustyna Czartoryskiego, karmelita bosy, który odnowił życie swojego zakonu w Polsce i zmarł 15 XI 1907r. (wspomnienie obowiązkowe)