1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryc różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. (17:00). Wszystkich parafian serdecznie zapraszam!

2. W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień - Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Modlitwa różańcowa w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.

3. W poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły - Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, ale już dzisiaj przeżywamy XVII Dzień Papieski. Ten dzień na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia". która została powołana przez Episkopat polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin.

4. W najbliższą niedzielę 15.10 będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego - Młodzi Światu z Krakowa wraz z ich duszpasterzem. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszach św. będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która pomoże wesprzeć budowę szkoły w Bangladeszu.

5. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Wolontariusze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach serdecznie zapraszają na akcję zbiórki krwi "Kropla Miłości", która odbędzie się 14.10.2017 (sobota) w godz. 9.00-13.00 w sali gimnastycznej szkoły (wejście od strony basenu). Wszystkich chętnych prosimy o zabranie ze sobą dowodów osobistych.

6. Komunikat caritas diecezji sosnowieckiej.

Drodzy Parafianie!

Do każdego z nas dotarły za pośrednictwem środków masowego przekazu, dramatyczne informacje i obrazy przedstawiające los ludzi mieszkających w meksyku, dotkniętego klęska bardzo silnego trzęsienia ziemi, we wrześniu tego roku. Wszyscy doskonale wiemy, że w takich momentach najważniejsza jest pomoc drugiego człowieka, który w ten oto sposób może okazać swą miłość do bliźniego, o którą prosił nasz Pan. Mając w pamięci każdą pozytywną odpowiedź na apel o wsparcie materialne poszkodowanych w nieszczęściu, caritas diecezji sosnowieckiej, z inicjatywy ks. biskupa Grzegorza Kaszaka, prosi kolejny raz o wyciągnięcie pomocnej dłoni w stronę potrzebujących naszego wsparcia. W najbliższą niedzielę 08.10.2017 po każdej mszy św. do przygotowanych przez parafialny zespół puszek, będzie można złożyć ofiarę pieniężną. Zarówno caritas diecezjalna, jak i parafialny zespół caritas dziękują z całego serca za okazany dobry uczynek.

Bóg zapłać!