DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

2. Jeszcze raz zachęcam, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami. Zwróćmy uwagę na różne godziny Rorat w tym tygodniu. Powodem są spowiedzi w dekanacie.

3. Dzisiejsze ofiary składane do puszek przed kościołami w całej Polsce, także w naszej parafii przeznaczone są na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Nasza Pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za Wschodnią granicą naszego kraju m.in. w Donbasie na Ukrainie i na Syberii. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.

4. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

5. Przypominam, że do soboty do godz. 9.30 jest możliwość złożenia elektrośmieci na parkingu przed kościołem.

6. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece.

Do parafian

Drodzy Bracia i Siostry już po raz XXIV pod hasłem "Miłosierdzie jest jedno" zapłonie świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Stanie się ona w naszych rodzinach symbolem solidarności. z najbardziej bezbronnymi ofiarami ubóstwa. Wolne miejsce przy wigilijnym stole nie jest tylko pustym gestem, ale w tym symbolu zapalonej świecy jest mały człowiek - dziecko, któremu przyszliśmy a pomocą.

Każdy kto nabywa świecę, ma świadomość, że czyni coś dobrego. Płomień tej świecy, jest czytelnym znakiem realizacji miłości miłosiernej. Miłości, której potrzebują rodziny a w szczególności dzieci. Dzięki niej corocznie dożywiamy tysiące dzieci w szkołach i świetlicach, zapewniamy im pomoce edukacyjne oraz letni wypoczynek. Ponadto 10 groszy z każdej świecy w Polsce przeznaczone jest na pomoc dzieciom z zagranicy, w tym roku wsparciem zostaną objęte dzieci - ofiary konfliktu na Bliskim Wschodzie.

Patrząc na jej płomień podczas wigilii  możemy mieć satysfakcję, że pomogliśmy potrzebującemu dziecku.

7. Kiermasz - Szkoła.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chechle zapraszają mieszkańców oraz gości na kiermasz świąteczny pt "W grudniową noc". Odbędzie się on w przyszły piatek tj 15 grudnia 2017r o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej w Chechle. W programie przewidziane są występy małych i dużych, spotkanie z Mikołajem oraz liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Będzie można zakupić coś pięknego i spróbować świątecznych wypieków. SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

8. Serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom Świątecznej Paczki.

9. Podziękowania: Kulik Barbara, Zenobia Ładoń, Grzegorz Hajduła, Jaworski Józef, Binek Małgorzata, Bożek Joanna, Jakub Musielak.

Ofiary złożyli: Krzysztof Habrzyk, Katarzyna i Karol Kula, Maria i Jan Białaś, Agnieszka i Robert Jaworscy, NN z ul. Hutniczej

Zbawiciel, którego oczekujemy, niech błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia:

13 XII - św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych

14 XII - św. Jana od Krzyża (1542-1591), hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła