2 lutego zakończył się czas kolędowy. I chociaż okres Bożego Narodzenia w liturgii zamknął się dużo wcześniej, w tradycji zapisało się śpiewanie kolęd i pastorałek do dnia 2 lutego. I tak też było w naszej parafii. Na wieczorną Mszę Świętą przyjechał zespół dziecięcy "Decyma", który zaśpiewał i zagrał na chwałę Bożą. Dzieciaki uczęszczają do szkoły w Niegowonicach, a na co dzień pracują z panią Izabelą Świtalską, naszą organistką. Zespół powstał rok temu i w tym czasie odniósł sporo różnych sukcesów. Do tegorocznych można zaliczyć m.in. Grand Prix Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Łazach, I miejsce w Jurajskim Konkursie Kolęd oraz II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Pajęcznie.

Zespół zagrał zarówno tradycyjne kolędy, jak i nieznane pastorałki. Ksiądz proboszcz pięknie podziękował młodym ludziom za przyjazd, za muzykę oraz świadectwo pracy i talentu. Dzieci otrzymały po drobnym upominku, co niezwykle je uradowało. Po skończonej Liturgii długo jeszcze podziwiały piękno i wystrój kościoła oraz delektowały się brzmieniem organów, na których, pod czujnym okiem pani organistki, dzieci mogły zagrać i dowiedzieć się czegoś o budowie i działaniu instrumentu.

Dzieciom z serca dziękujemy za przyjazd, muzykę i radość, którą przywiozły razem ze sobą. I, oczywiście, zapraszamy za rok.                                                            I.Ś