SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 29 lipca

1. Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą. Hojną ręką karmi głodnych, ale nakazuje uczniom pozbierać ułomki, aby nic się nie zmarnowało. Zachęca nas, abyśmy nie marnowali żywności, którą możemy dzielić się z głodnymi. Mamy wspólnie dbać o dobre wykorzystanie Bożych darów.

2. W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.

3. W czwartek, 2 sierpnia, przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Parcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszelkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. W tym dniu o godz. 11.00 uroczystą Sumą Odpustową rozpoczyna się Diecezjalna Pielgrzymka Niewiast i Dziewcząt do Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej.

4. W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

5. W pierwszy piątek miesiąca możemy skorzystać z sakramentu pojednania od godz. 17.30. Zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy.

6. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Tego dnia będziemy szczególnie modlić się za księży proboszczów, we wspomnienie ich patrona, św. Jana Marii Vianneya. Przed Mszą św. będzie odmawiany różaniec fatimski.

7. W dniach 9-13 sierpnia Grupa Biało-Zielona po raz kolejny wyruszy na Sosnowiecką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, na którą już dziś serdecznie zapraszamy młodzież szkolną, studentów, młodzież pracującą oraz dorosłych. W tym wyjątkowym roku pragniemy podziękować Naszej Matce, szczególnie dziękując jej za 100-lecie odzyskania niepodległości. Całkowity koszt pielgrzymki (w który wchodzi wieczorny posiłek, kawa, herbata, chusta oraz ubezpieczenie każdego uczestnika) wynosi 70 zł. Spotkanie przedpielgrzymkowe, na którym będą przyjmowane zapisy, odbędzie się 5.08.2018 roku o godz. 16.00 w kościele w Kluczach.

8. Wolontariusze Wolontariatu Misyjnego Salvator zwracają się z gorącą prośbą o pomoc w zebraniu materiałów papierniczych, plastycznych i sportowych, które zostaną zawiezione na misje do pracy z dziećmi. Potrzebne są m.in.: kredki, flamastry, bloki, farby, pędzle, brystole, bibuła, plastelina, zeszyty, papier kolorowy, pisaki, markery, nożyczki, klej, mulina, nici, sznurek, wstążki, brokat, koraliki, farby do twarzy, skakanki, piłki, balony. Zbiórka rozpocznie się od jutra i potrwa do następnej niedzieli.

9. Ogromne podziękowania dla wszystkich rodzin, które przyjęły pielgrzymów z Oraw.

10. Jubilatom i solenizantom życzymy obfitych Bożych darów.

11. Podziękowania za prace w świątyni i przy otoczeniu kościoła: Barbara i Mirosław Kulik, Joanna i Dariusz Bożek, Zenobia Ładoń, Halina Gliwińska. Za ofiary na prace konserwatorskie przy elewacji kościoła: Janina Michalec, Zofia Sobczyk, p. sołtys Maria Sierka.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 31.07 – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów.

• 1.08 – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.

• 4.08 – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), francuski kapłan, gorliwy spowiednik, patron proboszczów.