OSIEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU - 5 sierpnia

1. Pan Jezus dając głodnym ludziom chleb jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało, wzmacniając nas na drodze do nieba. Jak najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.

2. W poniedziałek będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, a w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

3. Miesiąc sierpień to czas pieszych pielgrzymek na Jasną Górę i do innych sanktuariów. W dniach 9-13 sierpnia grupa Biało-Zielona po raz kolejny wyruszy na XXVII Sosnowiecką Pielgrzymkę, na którą zapraszamy młodzież szkolną, pracującą, studentów oraz dorosłych. W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu wspólnej Matki Maryi. Dzisiaj spotkanie przedpielgrzymkowe w Kluczach.

4. Prośba o nocleg przewodnika ze Wspólnoty VI Skawińsko-Czernichowskiej Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej.

5. Żeby Polska była Polską, musi być trzeźwa. Podejmijmy 100 dni abstynencji na 100-lecie odzyskania niepodległości.

6. Dożynki diecezjalno-powiatowo-gminne 19 sierpnia w Ogrodzieńcu.

7. 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Matko Bożej zapraszam na koncert pieśni i muzyki klasycznej zatytułowany: „W hołdzie Maryi Matki naszego Boga”, z udziałem wokalistek Opery Krakowskiej: Kamili Mędrek-Żurek i Aleksandry Sotnickiej, a także grupy kameralnej (I skrzypce, II skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, organy).

8. Opiece Matki Bożej polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

9. Zapowiedzi: Klaudia Marzec i Marcin Grzanka oraz Magdalena Musiorska i Paweł Pytka.

10. W ubiegłym tygodniu były kontynuowane prace konserwatorskie przy ostatniej części elewacji kościoła. Za złożone ofiary na ten cel składam serdeczne podziękowania: Krystynie, Jerzemu Bretnerom, rodzinie państwa Sadowskich oraz NN. Bóg zapłać. Dziękuję też panu Maciejowi Grzance za prace na plebanii i przy kościele.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

8.08 – św. Dominik (ok. 1170 – 1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.

9.08 – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891 – 1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy.

10.08 – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.

11.08 – św. Klara (1193 – 1253), Włoszka, naśladowczyni św. Franciszka z Asyżu, założycielka zakonu klarysek.