„W hołdzie Maryi”

Dnia 15 sierpnia 2018 r. o godzinie 18.00 odbył się Koncert Muzyki Sakralnej „W hołdzie Maryi” w Parafii  Narodzenia NMP w Chechle, w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Niezwykła harmonia dźwięków, muzyki, cudowna przestrzeń modlitwy i  miłości towarzyszyły temu niezwykłemu wydarzeniu.

Kościół parafialny wypełnili czciciele Matki Najświętszej, którzy złożyli hołd Matce Jezusa Chrystusa. Mogliśmy, chociaż na chwilę, zbliżyć się do strumienia prawdziwej sztuki i być bliżej Boga i Jego Matki.

Doznane, dzięki artystom, cudowne przeżycia wzbogaciły nas wewnętrznie, bo „choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeśli nie nosimy go w sobie”.

Swoją obecnością zaszczycił nas Jego Ekscelencja Ks. dr Piotr Skucha wraz z ks. kapelanem Piotrem Nogą oraz kapłani z sąsiednich parafii.

Wykonawcami koncertu byli następujący artyści:

Kamila Mędrek – Żurek ( sopran)

Aleksandra Sotnicka ( sopran)

Tadeusz Kuźniar ( I skrzypce)

Mirella Fuhrmann ( I skrzypce)

Magdalena Rutkowska ( II skrzypce)

Elzbieta Pałka ( II skrzypce)

Andrzej Zacny ( altówka)

Renata Gąsiorek ( wiolonczela)

Andrzej Kalarus ( kontrabas)

Izabela Świtalska (organy i konferansjer)

Ks. Dziekan Marek Szeląg-organizator i inicjator koncertu.

Na program złożyły się utwory:

1. 1. Pergolesi, Stabat Mater
  2. 2. Schubert, Ave Maria
  3. 3. W. A. Mozart, Agnus Dei
  4. 4. W.A. Mozart, Ave Verum
  5. 5. P. Mascagni, Ave Maria (skrzypce + kontrabas)
  6. 6. V. Bellini, Angiol di pace
  7. 7. Frisina, Stabat Mater
  8. 8. A. Weber, Pie Jesu
  9. 9. Caccini, Ave Maria
  10. 10. Donizetti, Ave Maria (kontrabas)
  11. 11. Lorenc, Ave Maria
  12. 12. A. Vivaldi, Laudamus te

Prawdziwa uczta duchowa, której byliśmy uczestnikami, na długo zapadnie w naszych sercach i w  pamięci.

1. B. Kliś
  2. M. Palska