1. 1. Dzisiaj jest dwudziesta trzecia niedziela zwykła.
  1. 2. Dla naszej wspólnoty parafialnej to uroczystośc odpustowa ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Jesteśmy więc myślami przy naszej Matce - Maryi w dzień Jej narodzin. Za ten hołd składany dziś Maryi pragnę wszystkim serdecznie podziękować tak gościom, jak również mieszkańcom parafii. Szczególne słowa wdzięczności kieruję wobec księdza Pawła Rozpiątkowskiego – ekonoma naszej diecezji. Księże Pawle – przyjmij moją i naszą wdzięczność.
  1. 3. Pogłębione przeżycie uroczystości odpustowej jest szansą na przyjęcie bezcennej pomocy od Dobrego Boga. Jeżeli wierzący skorzysta ze spowiedzi i komunii świętej – otwiera się przed nim droga odpustu, czyli darowania kar za grzechy już odpuszczone. Dlaczego więc marnowac tę szansę? – Ileż tu niedocenienia wagi i powagi tej sprawy. Wydawac się może, że po odejściu od konfesjonału wszystko w odniesieniu do Boga jest dopełnione, tymczasem grzechy są odpuszczone, ale konsekwencje pozostają jak blizny po ranie. Czyściec jest miejscem, gdzie nieponiesione za życia kary muszą zostac odpokutowane – a odpust właśnie te kary może gładzic. Pozostawienie konsekwencji grzechu utrudnia powrót do pełnej radości kontaktu z Bogiem. Jeśli uwierzymy, że skarbiec Kościoła z jego łaskami w ten dzień stoi otworem nie poprzestaniemy na doświadczeniu płytkiego przeżycia tej uroczystości. Nie zatrzymamy się na powierzchni tego wydarzenia. Może ciekawej, atrakcyjnej, ale niewystarczającej dla naszej głębi. Chcemy więc tu dzisiaj, w tej świątyni jeszcze raz w dzisiejsze nasze święto wsłuchac się w bicie serca naszej Matki i usłyszec Jej głos.
  1. 4. 14 września obchodzic będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest znakiem nadziei i zwycięstwa, bo jest znakiem naszego zjednoczenia z Chrystusem umarłym i zmartwychwstałym.
  2. 5. Dzisiaj rozpoczyna się w naszej Ojczyźnie ósmy tydzień wychowania. Jego tematyka nawiązuje do hasła rozpoczynającego się za miesiąc w Rzymie Zgromadzenia ogólnego Synodu Biskupów „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”

1. 6. Msze święte. Prasa katolicka. Podziękowania.
  1. 7. Serdecznym podziękowaniem pragnę objąc tych wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości odpustowej. Myślę o każdym z was ze szczególną wdzięcznością. Dziękuję za prace porządkowe w świątyni, wokół kościoła, wokół plebani. Bóg zapłac za wystrój świątyni w kwiatach i całego otoczenia przy kościele. Bóg zapłac za każdy gest dobroci ofiarowany Maryi – patronce naszej parafii.