ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA  28 października

1. Każda świątynia jest miejscem wybranym przez Pana Boga, miejscem Jego przebywania wśród ludzi, miejscem spotkania Boga z człowiekiem, gdzie okazuje On swoje miłosierdzie i udziela łask. Dziękujemy dzisiaj za ten kościół, naszą świątynię, którą Pan Bóg wybrał na miejsce przebywania wśród nas.

2. Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godzinie 17.00. Modlitwie różańcowej przewodniczą: poniedziałek -róża p. Łucji Krawczyk, wtorek – uczniowie szkoły podstawowej, środa – KPRM.

3. W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy.

4. Tradycyjnie już od 1 listopada rozpoczyna się czas naszej szczególnej modlitwy za zmarłych. O godzinie 11.00 zgromadzimy się na cmentarzu, aby podczas Mszy Świętej i procesji polecać miłosierdziu Bożemu tych, którzy przekroczyli już bramę śmierci, a szczególnie za naszych parafian których pożegnaliśmy w ostatnim roku.

5. Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

6. W piątek, w Dzień Zaduszny, czyli we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych będziemy modlić się za zmarłych. Zapraszam na Mszę Świętą o godzinie 10.00 i 17.00.

7. W tym miesiącu nie będzie specjalnych nabożeństw związanych z pierwszym czwartkiem i piątkiem miesiąca, ale zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek.

8. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Różaniec fatimski przed wieczorną Mszą św.

9. 11 listopada do naszej parafii zostaną wprowadzone poprzez osobę ks. Biskupa Piotra Skuchę relikwie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, syna ziemi polskiej. 19 października 1984 r., po Mszy św. w Bydgoszczy został pojmany i skatowany przez oprawców i utopiony w Wiśle. W swym męczeństwie upodobnił się do Chrystusa umęczonego i ukrzyżowanego. Został beatyfikowany 6 czerwca 2010 r. To niezwykłe wydarzenie w naszej parafii wpisuje się w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Już dziś cieszymy się, że będziemy przyzywać jego wstawiennictwa nie tylko w naszych małych, codziennych sprawach, ale także w tych wielkich społecznych i narodowych.

10. Służbę Liturgiczną zapraszam na zbiórkę w środę po Mszy św.

11. Ofiary na prace konserwatorskie przy elewacji świątyni złożyli: Stanisława i Andrzej Tylec, Zofia i Andrzej Skiba, Łucja i Edward Krawczyk, rodzina Majewskich. Na konserwację głównego ołtarza: Antonina Sadurska. Na kwiaty: Helena Sierka, Maria Mrówka, Genowefa Działach.

12. Przypadający dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pozwoliłem sobie przenieść na listopad, ponieważ tradycyjnie w Uroczystość Wszystkich Świętych kwestujemy na nasze WSD, utrzymujące się tylko z ofiar wiernych diecezji.

13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych na drodze do świętości.

14. W najbliższy wtorek będą zamontowane 2 witraże na chórze.

15. Pracowali w świątyni: Zenobia Ładoń i Barbara Kulik. Magdalenie Pałce serdeczne podziękowania za plakat zapraszający na nasze parafialne uroczystości.

16. Zapraszam do pomocy przy porządkowaniu cmentarza i otoczenia kościoła.