JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 25 listopada 2018

1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, z On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.

2. W święto Uroczystości Chrystusa Króla włącza się Akcja Katolicka, obchodząca swoje święto patronalne.

3. Już po raz XXV pod hasłem „Świeca, która tworzy polską Wigilię” zapłonie świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Stanie się ona w naszych rodzinach symbolem solidarności z najbardziej bezbronnymi ofiarami ubóstwa. Wolne miejsce przy wigilijnym stole nie jest tylko pustym gestem, ale w tym symbolu zapalonej świecy jest mały człowiek – dziecko, któremu przyszliśmy z pomocą. Każdy, kto nabywa świecę, ma świadomość, że czyni coś dobrego. Płomień tej świecy jest czytelnym znakiem realizacji miłości miłosiernej. Miłości, której potrzebują rodziny, a w szczególności dzieci.

Możemy nabyć małą świecę w cenie 6 zł lub dużą w cenie 15 zł.

W tym roku Caritas przygotowała również płytę z kolędami tradycyjnymi i współczesnymi „Kolędujmy razem”. Płyta ma być okazją do wspólnego kolędowania. Koszt płyty – 5 złotych w całości przeznaczony jest na utrzymanie Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka.

4. Zespół parafialny Caritas zaprasza w nadchodzącym okresie Adwentu do pomocy osobom potrzebującym. Każdy, kto zechce wesprzeć artykułami pierwszej potrzeby – spożywczymi lub chemii gospodarczej, ma możliwość zabrać ze sobą papierową torbę, którą napełni podarowanymi produktami. Niech ofiarowana przez nas tytka bożonarodzeniowa dla bliźniego stanie się naszą formą dziękczynienia Bogu za wspólną działalność charytatywną. Bóg zapłać!

5. Ogromne gratulacje dla Oli Krawczyk – uczennicy 5 klasy, za zdobycie III miejsca w dekanalnym konkursie biblijnym. Ola była najmłodszą uczestniczką konkursu i będzie reprezentować dekanat na szczeblu diecezjalnym.

6. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Dzieci zapraszamy na roraty.

7. Niech Chrystus króluje w sercach solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

8. Rekolekcje adwentowe w tradycyjnym terminie od czwartku do II niedzieli adwentu poprowadzi dal nas ks. Arkadiusz Witkowski – duszpasterz akademicko z Sosnowca. To dobry czas, aby postawić sobie pytanie czy umocniłem siebie na drodze wiary?

9. Poświęcony opłatek z duszpasterskim słowem życzeń niech tworzy w naszych rodzinach ten niepowtarzalny klimat wieczerzy wigilijnej. Złożone ofiary przeznaczone są na funkcjonowanie parafii. Bóg zapłać za każdą pomoc materialną składaną przy tej i innych okazjach. Poczujmy się jako wspólnota, która dostrzega potrzeby związane z życiem parafii na różnych jej płaszczyznach.

10. Europejskie Spotkanie Młodych od 28 grudnia do 1 stycznia w tym roku w Madrycie. Wyjazd z Sosnowca 25 grudnia, powrót 3 stycznia. Po drodze między innymi zwiedzanie Paryża. Zachęcam młodych.

11. Podziękowanie za pracę: Tadeusz Kopczyk, Grzegorz Hajduła. Ofiarę złożyli: Barbara i Jerzy Musiorscy, Magdalena i Piotr Palscy, Alicja i Anna Wójcik.

W TYM TYGODNIU PATRONUJA NAM:

30.11 – św. Andrzej (I wiek), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele Prawosławnym.