CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 23 grudnia

1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże Narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

2. Zapraszam do udziału w ostatnich roratach (24.12) o godzinie 8.00 oraz do skorzystania z sakramentu pokuty.

3. Byłem pod dużym wrażeniem odpowiedzi parafian na zaproszenie do przygotowania świątyni na uroczystość Bożego Narodzenia. Składam więc serdeczne podziękowania za przygotowanie świątyni oraz bożonarodzeniowej szopki, którą pod kierunkiem pani Anety Żmudki wykonali: Dorota Kurowska, Monika Leśniak, Lucjan Płaszewski, Jacek Kłapciński, Grzegorz Hajduła, Krzysztof Żmudka. Pomocą służyli: Sławomir Guzik, Maciej Grzanka, Stanisław Zygmunt. Za choinki dziękuję panom: Krzysztofowi Jandzie i Tomaszowi Musiorskiemu.

4. Zasiadając do wigilijnej wieczerzy pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu Ewangelii oraz śpiewie kolęd.

5. Msza Święta Pasterska zostanie odprawiona o godzinie 24.00.

6. Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt według porządku niedzielnego z maleńką zmianą: w pierwszy dzień świąt msza ranna o godzinie 8.30.

7. W czwartek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty.

8. W piątek w święto Młodzianków, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt. Błogosławieństwo małych dzieci na Mszy Świętej o godzinie 17.00.

9. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Helenę Leśniak i Lidię Żmudkę. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

11. Najmocniej dziękuję wszystkim parafianom, którzy w minionym tygodniu złożyli ofiary na utrzymanie kościoła, konserwację ołtarza oraz ogrzewanie.

12. Bezinteresowna pomoc to bardzo cenny dar, jaki człowiek ofiarowuje drugiemu człowiekowi, nie oczekując nic w zamian. Dzięki wielkoduszności parafian „tytki charytatywne” wypełnione artykułami spożywczymi i chemicznymi trafiły do 14 rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za dar serca i życzliwość wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania paczek żywnościowych. W imieniu wszystkich obdarowanych zespół Caritas serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

26.12 – św. Szczepan (I w), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański;

27.12 – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona dwunastu, który nie poniósł męczeńskiej śmierci i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie;

28.12 – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.