W dniu 16 grudnia 2018 roku zespół parafialny Caritas zakończył akcję „Tytka charytatywna”, skierowaną do ludzi samotnych, ubogich i potrzebujących pomocy drugiego człowieka. Osoby tworzące Caritas były pod wrażeniem pozostawionej przez Parafian ilości produktów spożywczych, jak i artykułów przemysłowych, które pozwoliły utworzyć 14 pięknych paczek. Wszyscy obdarowani byli zaskoczeni podarunkami, okazali ogromną radość i duże wzruszenie.

Drodzy Parafianie, bez Waszego udziału nie byłoby możliwe zorganizowanie prezentów oraz zobaczenie pięknych reakcji i przeżyć, tych, którzy zostali hojnie obdzieleni. W imieniu nas tworzących zespół Caritas oraz wszystkich osób ucieszonych gestem ofiarności, dziękujemy serdecznie za obfite dary złożone przez ludzi dobrej woli i szlachetnego serca. Pamiętajmy, że jak pisał kard. Stefan Wyszyński : "Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy przezwyciężyć w sobie niechęci, ile zdołaliśmy przełamać ludzkiej złości i gniewu. Tyle wart jest nasz rok, ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić smutku, cierpień, przeciwności. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości, współczucia, dobroci i pociechy. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy zapłacić dobrem za wyrządzane nam zło."

Serdeczne Bóg zapłać!