To się dzisiaj działo! Na Mszę o godzinie 11.00 przyfrunęły żywe aniołki, przybiegli pastuszkowie, nawet trzej królowie przybyli na swych rumakach. Pojawiły się również postaci Świętej Rodziny: Maria, Józef i Dzieciątko. A wszystko to za sprawą dzieci z parafii, które przygotowały przedstawienie bożonarodzeniowe.

Już w czasie Mszy dało się odczuć radosny, jasełkowy nastrój. Aniołki siedziały w ławkach, królowie niecierpliwie czekali na występ, pastuszkowie tarmosili swoje baranki. Nawet osioł (!) stojący przy szopce wyczekująco stukał kopytkiem w ziemię.

Na początku zabrzmiały dźwięki kolędy „Cicha noc” oraz słowa Pisma Świętego: „W owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym państwie. […]” . Następnie przez kościół przeszła zmęczona Maria z towarzyszącym jej Józefem. Podróżnicy, zniechęceni brakiem schronienia, usiedli w szopce. I wtedy zaczęły się dziać cuda: urodził się maleńki Jezus, którego na swych skrzydłach przyniosły Anioły, pojawili się pastuszkowie oraz królowie z darami.

Dzieci z przejęciem odegrały wyznaczone im role. W skupieniu czekały na swoją kolej, z powagą recytowały teksty. Włożyły dużo trudu w wyśpiewanie kolęd i pastorałek. Wart podkreślenia jest fakt, że ani jedna kolęda nie była nagrana na nośnik dźwięku. Każda była wykonywana „ na żywo” - najczęściej przez dzieci: Faustynkę na skrzypcach, Kubę na pianinie, Olę na keyboardzie. Poza tym dzieci grały na fletach prostych i różnego rodzaju dziecięcych instrumentach perkusyjnych. Było żywo, kolorowo i radośnie. Wszyscy spisali się na medal. Ogromne podziękowania należą się rodzicom, którzy z dużym poświęceniem brali udział w próbach oraz przygotowaniu dekoracji i strojów.

Za trud, ciepłe słowa po przedstawieniu, słodkie podarunki – wielkie BÓG ZAPŁAĆ!

I.Ś