TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 stycznia 2019

1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś do papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.

2. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.

3. Gorący apel Przeoryszy o pomoc w remoncie zespołu kościelno-klasztornego:

„Jestem przeoryszą Klasztoru Sióstr Norbertanek w Imbramowicach, położonego na pograniczu Diecezji Kieleckiej i Sosnowieckiej (7 km od parafii Zadroże). Wraz z moją rodzoną siostrą, z którą dzielę drogę powołania zakonnego w tym samym klasztorze, pochodzimy z Sosnowca z parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

Obecnie jako wspólnota klauzurowa zmagamy się z bardzo trudnym remontem budowli kościelno-klasztornej, która jest też miejscem kultu Pana Jezusa Cierpiącego. W naszym Sanktuarium gościmy często, zwłaszcza podczas pierwszopiątkowych czuwań nocnych kapłanów oraz pielgrzymów z jakże drogiej naszemu sercu Diecezji Sosnowieckiej. Wraz z rzeszą wiernych otaczamy pamięcią modlitewną Umiłowanych Pasterzy oraz wszystkie intencje Kościoła Sosnowieckiego. W maju ubiegłego roku – przytłoczona głazem strapień finansowo-budowlanych – zwróciłam się z prośbą do JE Ks. Biskupa Ordynariusza Grzegorza Kaszaka z serdeczną prośbą o przeznaczenie zbiórki z Dnia Życia Konsekrowanego z tutejszej Diecezji na rzecz naszego klasztoru, na co uzyskałam bardzo łaskawą zgodę z informacją, że Kuria Diecezjalna powiadomi wiernych o celu tejże zbiórki. Niezależnie od tego dodatkowo ośmieliłam się zwrócić do Czcigodnego Księdza Proboszcza z bardzo gorącą prośbą o dopowiedzenie wiernym chociaż kilku słów o nas, a jeśliby to było możliwe, to najlepiej o odczytanie załączonego Apelu przeoryszy. Szczęść Boże!”

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

5. Spowiedź święta w piątek o 16.30.

6. Serdecznie polecam pamięci parafian chorych i samotnych, którzy nie mogą samodzielnie uczestniczyć we Mszy Świętej. Zapisy na odwiedziny duszpasterskie przyjmowane są w biurze parafialnym lub zakrystii.

7. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 10.00 i 17.00.

W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługiwały w naszej parafii. W tym dniu ofiary do puszek składane będą na klasztor sióstr w Imbramowicach.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Źródło.

9. Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny.

10. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności Emilię Krawczyk i Stanisława Polak. Wieczny odpoczynek...

11. Podziękowania dla Grzegorza Hajduły i Zenobii Ładoń.

12. Dobiegają końca odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękuje za chwile wspólnej modlitwy, staropolską gościnność oraz złożone ofiary. Jeszcze w poniedziałek i wtorek ul. Ogrodzieniecka, a wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swojego domu, proszę o kontakt.

13. Serdeczna prośba o obecność parafian w piątek o godzinie 18.00. Będziemy rozmontowywać dekoracje świąteczne. Szczególnie potrzebni są mężczyźni do przenoszenia ławek i innych ciężkich przedmiotów.

W tym tygodniu patronują nam:

28.01 – św. Tomasz z Akwinu (1225 – 1274), prezbiter, Doktor Kościoła, dominikanin, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów chrześcijańskich;

31.01 – św. Jan Bosko (1815 – 1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich;

2.02 – święto Ofiarowania Pańskiego, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.