SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 lutego 2019

1. Chrystusowa Ewangelia nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania. Przykazanie miłości nieprzyjaciół dosięga naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Podejmijmy w nowym tygodniu próbę wypełnienia przykazań, do którego nie tylko zaprasza, ale i uzdalnia nas Duch Święty.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 17.00.

3. W czwartkowy wieczór zapraszamy do modlitwy w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.

4. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w piątek od godziny 16.30. Podczas Mszy Świętej o godzinie 17.00 będziemy przepraszali za wszystkie grzechy wobec Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej zapraszam w sobotę na Mszę Świętą o godzinie 17.00.

6. W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz spotkanie formacyjne dla róż różańcowych po Mszy Świętej o godzinie 8.00.

7. Komunikat Biskupa Sosnowieckiego Grzegorza Kaszaka:

Umiłowani Diecezjanie! Człowieka trzeba mierzyć miarą serca. Sercem! (św. Jan Paweł II). Pragnę podziękować wszystkim, którzy spieszą z pomocą potrzebującym. Bez Waszego zaangażowania wielu naszych braci nie mogłoby bezpiecznie przejść przez trudne okresy swojego życia. To dzięki Wam nic nie straciły na aktualności słowa: Popatrzcie, jak oni się miłują, opisujące wspólnotę Kościoła pierwszych wieków. Cieszy również fakt, że nasza chrześcijańska pomoc udzielana jest w sposób profesjonalny i dzięki naszej Caritas ciągle się rozwija.

Do listy placówek prowadzonych przez sosnowiecką Caritas, takich jak: noclegownie, schroniska dla bezdomnych, Diecezjalny Dom matki i Dziecka, przedszkole, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, Zakład Rehabilitacji Leczniczej, wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, jadłodajnia i magazyn żywności, dołączył końcem roku Dzienny Dom Senior+ w Olkuszu przeznaczony dla 30 osób nieaktywnych już zawodowo. W ostatnim roku powstało również 19 punktów wydawania żywności o krótkim terminie przydatności, w których regularnym wsparciem objętych było prawie 4 tysiące rodzin. Otrzymały one żywność za ponad 4 miliony zł.

Sosnowiecka Caritas co roku organizuje również wypoczynek letni dla 500 dzieci i młodzieży, wspiera rehabilitację oraz zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Wszystko to jest możliwe dzięki zaangażowaniu wielu życzliwych osób nieobojętnych na ludzką krzywdę.

Trwa czas rozliczeń podatkowych. Dlatego ponownie zwracam się do Was, Drodzy Diecezjanie, jak i do wszystkich ludzi dobrej woli, z prośbą o przekazanie 1% Waszego podatku dochodowego na dzieła Caritas. Dla każdego z Was została przygotowana ulotka. Zawiera ona wszystkie informacje co zrobić, by udzielić wsparcia.

Matce Przenajświętszej powierzam Was, Drodzy Diecezjanie i nasze wspólne dzieła. Niech patronowie naszej diecezji św. Brat Albert Chmielowski i św. Rafał Kalinowski wypraszają u Boga potrzebne Wam łaski.

Z pasterskim błogosławieństwem

Biskup Grzegorz Kaszak

8. W piątek 1 marca obchodzimy narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny.

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Najmłodszym czytelnikom polecamy Małego Gościa Niedzielnego.

10. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzę obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości.

11. Dnia 28 lutego, w Tłusty Czwartek, odbędzie się kiermasz misyjny w Chechle „Wyślij pączka do Afryki” - w przedszkolu od 7.00 do 9.00 oraz w szkole od 8.00 do 12.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej, polegającej na zakupie pączka i innych słodkości w symbolicznej cenie. Zaangażowani rodzice