PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 marca 2019

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godzinie 17.00, dla dzieci o godzinie 16.00. Gorzkie żale jak w latach ubiegłych.

3. Zachęcam wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając mękę Chrystusa przy 14 stacjach Drogi Krzyżowej.

4. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą podczas Mszy Świętej o godzinie 17.00.

5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną sie28 marca. Nauki wygłosi dla nas ks. dr Tomasz Zmarzły.

6. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

8. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Agatę Ściążko. Wieczny odpoczynek...

10. Caritas Kościoła Katolickiego organizuje po raz kolejny ekumeniczną akcję charytatywną, pod nazwą „Jałmużna Wielkopostna”. Datki uzbierane w papierowych skarbonkach przez dzieci, młodzież i dorosłych trafią do osób starszych i chorych.

Poprzez akcję organizatorzy chcą uwrażliwić dzieci oraz całe rodziny na potrzeby seniorów, którzy często czują się samotni, zaniedbani i niepotrzebni.

„Jałmużna Wielkopostna” to mała ofiara, która przybiera formę dobrowolnej rezygnacji z przyjemności materialnej lub poświęcenia czasu na wysłuchanie, wsparcie i zrozumienie drugiej osoby.

Osoby chętne nieść taką pomoc, mogą zabrać skarbonki dziś po Mszy Świętej. Zbiórka zakończy się w II Niedzielę Wielkanocną.

Parafialny zespół Caritas

11. Podziękowania za prace porządkowe: Urszula Gołąb, Małgorzata Sierka, Barbara Kulik, Dorota Kwiecień, Daniel Miska, Kwiecień, Józef Nawara. Ofiary na prace w kościele poza kolędą złożyli: Barbara Kulik, Irena i Tomasz Sierka, p. Rembelscy, Iwona i Sławomir Szygulscy, Teresa Sierka.

12. Pokuta i modlitwa w trosce o powołania do kapłaństwa.