Czwarta niedziela Wielkiego Postu   31 marca 2019

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Laetare, co oznacza "cieszcie się". Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

3. Trwamy w wielkopostnej zadumie i rozważaniu męki Chrystusa. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godzinie 16.00 dla dzieci i godzinie 17.00 dla młodzieży i dorosłych.

4. Proszę o zgłaszanie przed świętami odwiedzin chorych z posługą sakramentalną.

5. W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Świętej o godzinie 8.00.

6. Przygotowując się do Świąt Paschalnych, w których widzimy źródło wszelkiej łaski, przypominam o przykazaniach kościelnych, które nakładają na wierzących dwa szczególne obowiązki. "Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako dobrego przygotowania do zbliżających się świąt.

8. Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia.

9. W minionych tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Irenę Musiorską. Wieczny odpoczynek...

10. Rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

11. Każdego roku cieszymy się z pięknego Grobu Bożego oraz świątecznego wystroju naszej świątyni. Bardzo dziękuję tym, którzy pośpieszyli z ofiarami na ten cel. Dzisiaj także proszę o pomoc materialną jako nasz dar dla Chrystusa, który nas odkupił przez mękę, śmierć i chwalebne Zmartwychwstanie. Wiemy również, iż każdego roku powstają piękne malowidła - obrazy olkuskich artystów Zofii i Stanisława Wywioł symboliczne przesłanie Grobu Pańskiego.

12. Polskie Stwarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolbromiu planuje utworzyć nową placówkę dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Centrum Wsparcia i Terapii Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin w Kluczach powstanie w byłym budynku Zespołu Szkół w Kluczach. prace budowlane rozpoczęły się w grudniu 2018 roku. Ze względu na wrost cen w budownictwie musimy pozyskać brakujące fundusze na zakończenie inwestycji.

Na otwarcie i rozpoczęcie działalnosci tej placówki oczekuje ponad 140 osób z niepełnosprawnością intelektualną. Placówka zapewni im kompleksową pomoc, m.in. rehabilitację, specjalistyczne terapie, system mieszkań wspomaganych, da szansę odnalezienia się na rynku pracy dzięki uzyskaniu kompetencji zawodowych. Będzie również wspierała członków rodzin osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie różnych form wsparcia tj. pomoc psychologiczna, opieka "wytchnieniowa" i innych w zależności od potrzeb.

Każda wpłącona złotówka przybliży nas do osiągnięcia zamierzonego celu w drodze do usamodzielnienia sieosób niepełnosprawnych.

Nazwa zbiórki: "Pomagam, bo chcę"

Organizator: Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolbromiu, ul. Skalska 222, 32-340 Wolbrom

Numer zbiórki: 2019/810/OR

Cel zbiórki: utworzenie Centrum Wsparcia i Terapii Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin w Kluczach/ sfinansowanie częściowego zakresu robót budowlanych.

13. Powoli nabierają tempa prace związane z II etapem prac konserwatorskich przy Ołtarzu Głównym. W ubiegłym tygodniu służyli pomocą: Robert Jaworski, Maciej Grzanka, Kazimierz Chwist, Sanisław Guzik, Stefan Piątek, Krzysztof Żmudka, Natomiast paniom Urszuli Gołąb, Zofii Leśniak, Marii Łabuś, Halinie Gliwińskiej i Barbarze Kulik serdeczne dzięki za upiększenie otoczenia kwiatami. Dziękuję także za ciasto do rekolekcyjnej kuchni. Krzysztof Żmudka i Rafał Pacia kontynuowali zapoczątkowane prace w ubiegłą sobotę.