NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ    14 kwietnia 2019

1. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Wieczorna modlitwa potrwa do godz. 21.00.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek zostanie odprawione o godzinie 17.30. W piątkowy wieczór o godz. 18.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Adoracja potrwa do godziny 23.00.

3. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do chwil parafialnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi św. od godz. 8.30 do Wigilii Paschalnej.

4. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w godz.:

8.30 – Skałbania

9.00 – Kościół

10.00 – Hutki-Kanki

11.00 – Kościół

5. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 18.00. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Procesja rezurekcyjna w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00.

6. W poniedziałek wielkanocny Msze Święte wg porządku niedzielnego.

7. Solenizantom i jubilatom Wielkiego Tygodnia życzymy głębokich przeżyć nadchodzących dni i wszelkich potrzebnych darów.

8. Zapowiedzi: Adam Leśniak i Katarzyna Leśniak par. Rodaki – zap. II.

9. Dzisiaj możemy nabyć (tak, jak co roku)Chlebek Miłości, który przyniesiemy w Wielką Sobotę w koszyczku ze święconką, a w Wielkanocny Poranek podzielimy się nim z bliskimi. W ten sposób uczynimy piękny gest solidarności z ubogimi.

10. Jeszcze dzisiaj możemy złożyć ofiarę na Grób Pański, na kwiaty i świąteczny wystrój kościoła. Dziękuję wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom, także mieszkańcom Hutek-Kanek.

11. Do przygotowania świątyni na zbliżające się Święta Wielkanocy zapraszam bardzo serdecznie wszystkich gotowych służyć swą pracą, aby nasza piękna świątynia zaświeciła pełnym blaskiem. Pracy jest niezwykle dużo, chodzi bowiem o generalne posprzątanie kościoła, dzwonnicy i otoczenia świątyni – m.in. mycie ławek, drzwi, konfesjonałów, wytrzepanie chodników, dywanów, odkurzenie ołtarzy, posprzątanie zakrystii, salki, chóru. Pragnę przybliżyć zakres prac i uświadomić jak bardzo potrzeba rąk do pracy. Liczę na obecność zarówno pań i panów. Przygotujmy nasz Boży Dom na te największe dla chrześcijanina uroczystości. Zapraszam we wtorek na godz. 9.00.

12. Pomagali w pracach parafialnych związanych z oświetleniem drogi, chodnika i budynków gospodarczych: Józef Kaczmarczyk, Stanisław Zygmunt, Lucjan Płaszewski, Mariusz Kulawik. Na te prace pan Krzysztof Żmudka pozyskał 1350 zł. Bóg zapłać.

13. Zbiórka Służby Liturgicznej w środę po Mszy Św.

15. Na konserwację ołtarza złożyli: Maria, Władysław, Anna Rosikoń; Joanna, Dariusz Bożek; Wanda Jaworska. Stroiła kościół Halina Gliwińska. Bardzo dziękuję pani Małgorzacie Rosikoń za wypranie komży.

16. Natalia Giermala i Julia Kamionka reprezentowały naszą parafię w sosnowieckiej katedrze na ŚDM.