CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 12 maja 2019

1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

3. Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13 dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństw o godzinie 19.00. Jutro zapraszam na nabożeństwo wynagradzające za profanacje wizerunku Matki Bożej.

4. W tym roku do pełnego udziału w Najświętsze Eucharystii przystąpi 8 dzieci. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się 16 czerwca.

5. Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.

6. Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieży Męskiej do Sanktuarium NMP Anielskiej  - 19 maja godzina 12.00.

7. Etap stabilizacji technicznej i technologicznej ołtarza. Wykonane prace: Powierzchnia ołtarza od frontu została oczyszczona z przemalowań i niepierwotnych nawarstwień. Całą struktura drewniana z tyłu ołtarza odmyta z wielowiekowego tłuszczu i brudu. Od frontu uzupełnione warstwą zapraw strukturę ołtarza. Przewidywane są równolegle prace stolarskie, mające na celu ustabilizowanie konstrukcji ołtarza, z jednoczesnym usunięciem dodanych napraw i renowacji niewłaściwych wzmocnień. Będzie usuwany materiał drewniany zarażony przez owady (drewnojady).

Zakończeniem etapu prac technicznych będzie impregnacja strukturalna drewna.

8. W czwartek – 9.05 – dzieci z naszej parafii, uczęszczające na zajęcia świetlicowe, były na pielgrzymce w Sanktuarium MB Szkaplerznej w Czernej. Zdjęcia z wyjazdu są w galerii.

9. Podziękowania: prace – Lucjan Płaszewski, Barbara Kulik, Halina Gliwińska, Zofia Porc, Wiesława Góral. Ofiara na renowację ołtarza: Tadeusz Kopczyk, Jolanta i Leszek Grzanka.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik;

16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez Kozaków, patron Polski.