PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 19 maja 2019

1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

2. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszam do modlitwy.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 17.00.

4. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

6. Wstawiennictwu Panny Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

7. Caritas Diecezji Sosnowieckiej zaprasza na koncert „Gramy dla Mamy”.

8. Diecezjalny Rajd Rowerowy i Zlot Motocyklowy ku czci Jana Pawła II.

9. Marsz dla Życia i Rodziny.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

24 V – Najświętsza Maryja Panna, Wspomożycielka Wiernych, Dzień modlitwy za Kościół w Chinach.