ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcam tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Zaproszenie na Plac Papieski w Sosnowcu z okazji XX rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II do Diecezji Sosnowieckiej i do Gołaczew na Strefę Mocy 14 i 15 czerwca.

4. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszam do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godzinie 18.00.

5. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. o godzinie 10.00 i 18.00.

6. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci matki Bożej Fatimskiej odprawiamy w czwartek o godzinie 19.00.

7. W czwartek 13 czerwca obchodzimy także święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej. Podczas Mszy św. o godzinie 11.00 uroczystość I Komunii św. Sakrament Pokuty i Pojednania w piątek od godziny 19.00 do 19.30.

9. Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

10. Podziękowania za prace w świątyni i przy otoczeniu kościoła i plebanii: Zofia Porc, Wiesława Góral, Janina Radzięta, Lucyna Piątek Jadwiga Leśniak, Zofia Leśniak, Małgorzata Rosikoń, Joanna i Dariusz Bożek, Józef Kaczmarczyk, Grzegorz Hajduła, Krzysztof Żmudka, Wiesława Leśniak, Iwona i Aleksander Kamionka, Monika i Rafał Pacia, Marta i Adam Żak, Anna i Mariusz Kulawik, Magdalena i Piotr Krzynówek, Magdalena Palska, Halina Gliwińska.

11. Ofiarę na prace konserwatorskie przy Ołtarzu Głównym złożyli: Halina i Lucjan Płaszewscy, Romuald Czapla, Helena i Zdzisław Sierka oraz Paulina i Jarosław Jaworscy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

10 VI – Najświętsza Maryja Panna, Matka Kościoła,

11 VI – św. Barnaba (I wiek), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem,

14 VI – bł. Michał Kozal (1893 – 1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.