DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych, połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni. W czwartek po procesji kończącej obchody tzw. oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków z ziół i kwiatów. Proszę również o przygotowanie wzorem lat poprzednich ołtarzy. Zapraszamy wszystkie grupy i stany.

2. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

4. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszam o godzinie 11.00. taca jest przeznaczona na wsparcie działalności Ojca Świętego i Stolicy Apostolskiej.

5. Zapowiedzi: Bednarz Przemysław i Barczyk Malwina zapowiedź II.

6. Ofiarę na prace w parafii złożyli: Leokadia i Andrzej Zacny oraz Magdalena i Piotr Palscy. Serdeczne Bóg zapłać. Podziękowania za pracę w świątyni: Magdalena Palska, Marta Żak, Halina Gliwińska, Monika Syguła, Zenobia Ładoń.

7. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składam serdeczne życzenia. Wszystkich ojców zawierzam opiece św. Józefa.

8. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.

9. Módlmy się za dzieci, młodzież i nauczycieli rozpoczynających wakacje.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Barbarę Kleczko. Wieczny odpoczynek…

11. Ministrantem Roku został Szymon Wasiński.

12. Episkopat Polski wzywa do ogólnopolskiej ekspiacji za popełnione w naszym kraju profanacje i świętokradztwa. Śpiewana suplikacja Święty Boże jest publicznym przebłaganiem Boga za nasilające się w Polsce profanacje.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

24 VI – narodzenie św. Jana Chrzciciela;

29 VI – święci Piotr i Paweł (I wiek), Apostołowie, męczennicy.