W dniu 13 czerwca 2019 zgromadziliśmy się kolejny raz w naszej parafialnej Świątyni, aby przeżyć Nabożeństwo Fatimskie, któremu przewodniczył parafialny zespół Caritas.

Myślą przewodnią Nabożeństwa były słowa Świętego Jana Pawła II, na których oparła się wspólna modlitwa i towarzyszące jej skupienie zebranych wiernych.

Parafialny zespół Caritas przygotował odpowiednią scenerię, która przedstawiała Orędownika Nabożeństwa w świetle rocznicy 40 lat pierwszego przyjazdu do Ojczyzny oraz całkowite oddanie się Maryjnej miłości w posłusznym "Totus Tuus". Modlitwę Różańcową według Tajemnic Światła przeplatały osobiste prośby parafian, przedstawiane dobremu i miłosiernemu Bogu.

Dziesiątek Różańca odmówiły dzieci, które choćby najmniejszą grupą, ale zawsze jak trzej pastuszkowie są obecne i czuwają przy Maryi, aby wypraszać zgodnie z Jej wolą potrzebne łaski dla całego świata.

Zespół parafialny Caritas dziękuje Paniom, które pomogły nieść figurę Matki Boskiej wokół Kościoła.

Odśpiewanie, jak zawsze, Apelu Jasnogórskiego oraz piosenki religijnej "Kiedy w jasną, spokojną, cichą noc…" zakończyło modlitewne spotkanie, które miejmy nadzieję umocniło w nas wszystkich wiarę w Chrystusa i Jego Matkę oraz miłość do bliźniego.

Już dziś zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie 13 lipca 2019, które poprowadzi Koło Gospodyń Wiejskich.

Szczęść Boże życzy zespół parafialny Caritas!