PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarowując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

2. Przypominamy o wakacyjnym planie Mszy Świętych w naszym kościele.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 19.00.

4. Zbliża się czas pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani prosimy o kontakt z księdzem.

5. Podziękowania: ofiarę złożyli: Katarzyna i Zbigniew Wysokińscy, Maria i Wojciech Białaś oraz Sadurska Antonina. Arturowi Piasny z Kwaśniowa – kosił trawę przy plebanii, państwu Monice i Rafałowi Pacia, Grzegorzowi Hajduła za prace przy otoczeniu kościoła. Halina Gliwińska zmieniała obrusy i antypedia. Jackowi Haberka z Olkusza za pomoc w rozwiązywaniu problemów powstałych z prowadzeniem prac konserwatorskich – serdeczne Bóg zapłać.

6. Mam nadzieję, że w przyszłą niedzielę zobaczymy figury św. Augustyna i św. Ambrożego w nowej odnowionej szacie. Taką obietnicę złożyła wczoraj pani konserwator, która zajmuje się naszym ołtarzem.

7. Na czas wakacji polecamy dobrą lekturę. Dziś do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Żródło.

8. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń i planów.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Wojciecha Białaś. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

15 VII – św. Bonawentura (1221-1274), biskup, Doktor Kościoła, autor traktatów teologicznych i życiorysów św. Franciszka.

16 VIIMatka Boża z Góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.