SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustannie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wyników, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.

2. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

3. W najbliższych dniach przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

4. Diecezjalna Pielgrzymka Niewiast i Dziewcząt do Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej 2 sierpnia godzina 11.00.

5. W czwartek 1 sierpnia wspominamy rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Ofiarujmy modlitwę za poległych w walce o wolność Ojczyzny.

6. Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia oraz wpisania się do sierpniowej księgi trzeźwości.

7. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.

8. Solenizantów i jubilatów ogarniamy serdeczną modlitwą i życzymy wszelkich Bożych darów.

9. Dożynki diecezjalno-gminne 18 sierpnia w Rogoźniku, natomiast w naszej parafii 1 września.

10. Już dziś zapraszam na koncert pieśni i muzyki sakralnej 15 sierpnia godzina 18.00, dedykowany naszym matkom. Gorące podziękowania dla pani Magdaleny Pałki za wykonanie plakatów.

11. Dzisiaj modlimy się za wszystkich kierowców, powierzając ich opiece św. Krzysztofa, a po Mszach św. błogosławieństwo pojazdów.

12. Jeszcze raz serdeczny apel do młodych o udział w pielgrzymce, a do rodzin o życzliwe przyjęcie pielgrzymów z Oraw.

13. Do dnia 2 sierpnia 2019 w Urzędzie Gminy Klucze codziennie w pokoju 313 (III piętro) wyłożony jest do wglądu miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Proszę mieszkańców o sprawdzenie swoich działek i w razie nieścisłości złożenie uwag i wniosków do planu. Sołtys Chechła – Maria Sierka.

14. Zapowiedzi: Zabłocki Maciej zam. Kraków i Dobrek Klaudia zam. Chechło, Nastevski Dawid i Musiorska Sylwia zam. Chechło – zapowiedź II.

15. Ofiarę na prace konserwatorskie ołtarza złożyli: Zenona i Eugeniusz Wesołowscy, Kinga i Wojciech Grzanka, NN – ofiara dziękczynna za wysłuchanie prośby. Dziękuję panom Józefowi Kaczmarczykowi i Krzysztofowi Żmudka za przywóz figur św. Ambrożego i św. Augustyna. Jak zawsze swoją pomocą służy Jacek Haberka.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza, patronka gospodyń domowych;

31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów;

1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.