DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1 września 2019 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny. Mszy św dziękczynnej za zebrane plony o godz., 14 przewodniczy dzisiaj ks. Bp Piotr Skucha.
  2. 2. Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. Serdecznie zachęcamy do szerszego zapoznania się z tą inicjatywą i do osobistej modlitwy.
  3. 3. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego (2 września godz. 9:00).
  4. 4. Od dzisiaj powracamy także do stałego programu Mszy Świętych.
  5. 5. Serdecznie zapraszamy na czwartkową modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. (7:30).
  6. 6. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz. (18:00). Spowiedź św. w piątek o godz. (19:00),będą zaproszeni kapłani dekanatu. Korzystamy z sak. pokuty przed uroczystością odpustową, która przypada w tym roku w najbliższą niedzielę. Słowo Boże będzie głosił ks. dr Tomasz Zmarzły.
  7. 7. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. (18:00). Przed Mszą św. rózaniec fatimski.
  8. 8. Msze św.
  9. 9. Na progu nowego roku szkolnego polecamy lekturę prasy katolickiej. Szczególnie polecam Niedziele z artykułem o naszej parafii.
  10. 10. Solenizantów i jubilatów pierwszych wrześniowych dni polecamy opiece patronów i życzliwości najbliższych.
  11. 11. Tym, którzy z taką pieczołowitością i starannością przygotowywali świątynię oraz otoczenie kościoła z całego serca dziękuję. Każda forma pomocy, każdy gest ludzkiej życzliwości, starania miał wielkie znaczenie. Niech Dobry Bóg Wam błogosławi, a Matka Najświętsza ma w swojej opiece. Można być na prawdę zbudowanym postawą niektórych parafian .
  12. 12. Podziękowania za ofiarę na prace konserwatorskie ; Halina i Lucjan Płaszewscy, Gabriela i Dariusz Klećko, Stanisława i Tadeusz Kańtoch, Elżbieta i Janusz Jaworscy, Helena i Stanisław Sierka, Ewa i Stanisław Marek.
  13. 13. Zapowiedzi; Leśniak Marcin i Kulawik Sylwia tut. Parafia — zap. I.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM: • 3 IX — św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.