DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     8 września 2019

1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie jest obecny i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. Dla naszej wspólnoty parafialnej to uroczystość odpustowa ku czci Narodzenia NMP. Jesteśmy więc myślami przy naszej Matce Maryi w dzień Jej urodzin. Za ten hołd składany dziś Maryi pragnę wszystkim serdecznie podziękować tak gościom, jak również mieszkańcom parafii. Szczególne słowa wdzięczności kieruję wobec księdza Tomasza Zmarzłego, którego dzisiejsze głoszenie Słowa Bożego dopisuje się do naszych rekolekcyjnych przeżyć. Niech Matka Słowa będzie natchnieniem i pomocą dla posługujących Słowu, a posługa głoszenia Ewangelii Życia i Miłości dociera do serc ludzkich.

2. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyzną, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 18.00.

4. Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja w naszej parafii są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie w piątek o godzinie 19.00.

5. W najbliższą sobotę obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Tego dnia na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem będzie miała miejsce akcja modlitewna „Polska pod Krzyżem”. To odpowiedź na narastające ataki na katolików, na wyzwiska, oczernianie, a nawet ataki fizyczne, także na kapłanów. Jednym z podstawowych celów jest modlitwa o to, żebyśmy nie dali się oderwać od źródła życia, jakimi są sakramenty święte Kościoła Świętego. Zapraszamy do uczczenia znaku naszego zbawienia przez udział we Mszy Świętej o godzinie 18.00.

6. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania.

7. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu.

8. Nowy rok katechetyczny rozpoczyna także przygotowania do sakramentów I Komunii św. i bierzmowania.

9. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.

10. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Krystyna Szczerbę. Wieczny odpoczynek…

12. Zapowiedzi: Leśniak Marcin i Kulawik Sylwia, Serbjan Dariusz i Kałmuk Aldona Dąbrowa Górnicza zap. I.

13. Ofiarę na prace konserwatorskie ołtarza złożyli: Marianna i Marian Smętek.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

13 IX – św. Jan Chryzostom (350 – 407), biskup Konstantynopola, Doktor Kościoła, piętnujący nadużycia moralne wiernych.

14 IX – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.