We wrześniu 2019 podczas dwóch spotkań, jednoznaczną decyzją całego Zespołu Parafialnego Caritas oraz księdza proboszcza Marka Szeląga zdecydowano, że współuczestniczki tworzące Zespół włączą się w prowadzony przez diecezjalną Caritas, program "Spiżarnia Caritas". W jego ramach partner Caritas jakim jest Biedronka przekazuje niesprzedaną, nadającą sie do spożycia żywność bezpośrednio z centrów dystrybucyjnych i wybranych sklepów, które są dostarczane najbardziej potrzebującym.

Pierwsze odebranie towaru z "Biedronki" odbyło się w dniu 2 października, po czym zostało rozdysponowane do pierwszych osób, które oczekują na tego rodzaju pomoc. Cotygodniowe przywożenie produktów żywnościowych do rodzin przybrało z upływem czasu coraz większego zasięgu.

Dziś tego rodzaju pomocy doświadcza 18 osób. Obdarowani, którzy otrzymują wsparcie, zawsze z uśmiechem na twarzy i ogromną wdzięcznością, odbierają paczki z rąk uczestniczek Caritasu. Bardzo ważnym aspektem wymagającym zaznaczenia, jest ogromne zaangażowanie 5 pań z Zespołu, które wymiennie w każdą środę odbierają żywność, rozdzielają ją i zawożą do ludzi, mających trudną sytuację. Już trzykrotnie, dzięki dostarczonym produktom, seniorzy z Dziennego Domu Seniora, mogli zjeść obfite drugie śniadanie, za co bardzo dziękują sami uczestnicy Domu oraz ich opiekunowie.

Jeżeli ktoś chciałby zgłosić osobę lub rodzinę, która powinna otrzymywać tego typu pomoc, bardzo prosimy o kontakt z Zespołem Parafialnym Caritas.