Dekret o udzieleniu dyspensy na terenie Diecezji Sosnowieckiej

od obowiązku niedzielnego uczestnictwa

we Mszy Świętej

do dnia 29 marca 2020 roku

W związku z rosnącym zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce, mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia, zgodnie z kan. 87 & 1, kan. 1245 & 2 Kodeksu prawa Kanonicznego

udzielam na terenie Diecezji Sosnowieckiej

dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa

we Mszy Świętej do dnia 29 marca br. następującym wiernym:

a. Osobom w podeszłym wieku,

b. Osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.),

c. Dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,

d. Osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy Świętej niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem.

ks. Grzegorz Kaszak

Biskup Sosnowiecki